Diehl otworzył nową halę w Namysłowie

Diehl otwieranową halę w Namysłowie i zatrudni jeszcze 150 osóbW dniu 31 maja 2017 firma Diehl Controls Polska uroczyście świętowała otwarcie nowej hali produkcyjnej w Namysłowie.

Inwestycja, warta 6 mln euro, ma umożliwić firmie, zatrudniającej już ponad 1200 osób, wprowadzenie do produkcji nowej generacji wyrobów.

Uroczyste otwarcie nowej hali

Na spotkaniu gościli m. in. prawnuk założyciela koncernu DIEHL - dr Alexander Diehl, prezes zarządu dywizji DIEHL Controls - dr Michael Siedentop wraz z małżonką, starosta powiatu namysłowskiego - Andrzej Michta,  Julian Kruszyński - burmistrz Namysłowa oraz goście reprezentujący lokalne instytucje i firmy współpracujące z DIEHL Controls.

Otwarcie hali w Namysłowie

Oficjalne otwarcie nowego zakładu nastąpiło po wspólnym wciśnięciu przycisku „switch-on”, znanego wszystkim użytkownikom sprzętu AGD elementu uruchamiającego urządzenie. Jest to także element międzynarodowej kampanii wizerunkowej Diehl Controls.

Rozbudowa zakładu

W ramach rozbudowy zakładu Diehl Controls, która trwała od kwietnia 2016 r. do maja 2017 r., w Namysłowie powstały hala produkcyjno-biurowa oraz hala przeznaczona do realizacji procesów logistycznych. Jak wyjaśniają władze firmy – decyzja o tej inwestycji wyniknęła z potrzeby rozwoju firmy i konieczności wprowadzania przez nią do produkcji kolejnych nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki rozbudowie w namysłowskim zakładzie Diehl Controls mają być produkowane m.in.: wysokiej jakości elektroniczne interfejsy użytkowników oraz zaawansowane elektroniczne układy sterowania do wysokiej klasy urządzeń AGD.

Nowa hala produkcyjna w namysłowskim zakładzie Diehl Controls Polska

Rozbudowa zakładu kosztowała 6 mln euro.

Jest to wartość inwestycji w budynki oraz infrastrukturę. Kwota ta nie uwzględnia natomiast planowanych nakładów inwestycyjnych w nowe linie produkcyjne – wyjaśnia Dyrektor Operacyjny – Wojciech Paruzel . I dodaje - Przy założeniu, że nowa powierzchnia byłaby w pełni zagospodarowana, całkowita wartość inwestycji byłaby ponad dwukrotnie wyższa. Jest to jednak proces rozłożony na kilka lat.

Kolejne miejsca pracy w Namysłowie

Nowa inwestycja to dodatkowe miejsca pracy. Władze firmy zadeklarowały, iż możliwa jest dalsza rozbudowa zakładu w Namysłowie – jeśli będzie miał miejsce wzrost zapotrzebowania na produkty Diehl Controls.

W przypadku kolejnej rozbudowy parku technologiczno-maszynowego naszej firmy, może też wzrosnąć zatrudnienie, znacznie ponad zaplanowane obecnie 150 osób – mówi Dyrektor Personalny – Grzegorz Kita.

HISTORIA FIRMY

Spółka Diehl Controls Polska powstała na bazie byłego Zakładu Elektrotechniki Motoryzacyjnej (ZEM) w Namysłowie produkującego alternatory do samochodów. Początkowo specjalizowała się w produkcji wkładów grzejnych do kuchenek elektrycznych z polami ceramicznymi.

Od 1 kwietnia 2000 r. firma spółka Diehl Controls rozpoczęła samodzielną działalność. Uruchomiona została wówczas produkcja mechanicznych urządzeń sterujących do pralek, a następnie programatorów do zmywarek oraz - w kolejnych latach - programatorów do suszarek. W roku 2002 Diehl Controls Polska rozpoczęła przygotowania do uruchomienia produkcji elektronicznej, która na początku odbywała się na jednej linii automatycznej, a w następnych latach rozwinęła się do dziesięciu nowoczesnych linii.

W roku 2006 do Wrocławia przeniesiony został Dział Rozwoju firmy. Obecnie mieszczą się tam laboratoria R&D oraz centrum kompetencji zakupów, sprzedaży i zarządzania projektami. Kolejny ważny krok dla Diehl Controls miał miejsce w 2011 r., kiedy została uruchomiona produkcja elementów sterowniczych wraz z elementami dekoracyjnymi. Natomiast w 2012 r. park technologiczny został powiększony o nowoczesną, zintegrowaną linię produkcyjną oraz nowoczesne systemy do Automatycznej Kontroli Optycznej (AOI) komponentów montażu powierzchniowego (SMT).

Rok 2013 stał pod znakiem głębokich zmian organizacyjnych w Diehl Controls w obszarze produkcji. Aby poprawić efektywność pracy i przygotować zakład do dalszego rozwoju został on podzielony, zgodnie z grupami produktów, na trzy niezależne obszary produkcyjne.

Dynamiczny rozwój firmy przekładał się na równie dynamiczny wzrost zatrudnienia. W ostatnich kilkunastu latach wzrosło ono o blisko 500% i wciąż rośnie. Dzisiaj zakład zatrudnia ponad 1200 pracowników.

NAAGRODY i WYRÓŻNIENIA

Firma DIEHL Controls zdobywa też liczne nagrody i wyróżnienia. Są wśród nich :

  • Opolska Nagroda Jakości 2010 przyznana przez Opolską Izbę Gospodarczą
  • Gazela Biznesu 2009 dla najdynamiczniej rozwijających się firm
  • Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej 2012 - nagroda Państwowej Inspekcji Pracy (szczebel wojewódzki i centralny)
  • Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji 2012 Opolskiej Izby Gospodarczej
  • Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji 2015 Opolskiej Izby Gospodarczej
  • Diamenty Forbesa w latach 2013 i 2016

Dodanych komentarzy: 2