Gospodarka

Firmy w Namysłowie - gospodarcze komentarze regionu powiatu namysłowskiego.

Nowoczesne wykończenie wnętrz – tylko z AlleStandard!

Łazienkowe lampy w nowoczesnym styluChoć moda związana z aranżacją domów i mieszkań zmieniła się na przestrzeni lat, wiele osób wciąż najlepiej czuje się w nowoczesnym, przejrzystym wnętrzu. Jego zalet nie sposób wymienić w kilku słowach, lecz z pewnością nowoczesność we wnętrzu korzystnie wpływa na samopoczucie domowników, którzy zyskują przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi. W przypadku nowoczesnego wykończenia wnętrz tak samo, jak i wygląd liczy się funkcjonalność przedmiotów, którymi otaczamy się w domu, dlatego, jeśli nie jesteś pewny jak urządzić wnętrze – zapoznaj się z ofertą sklepu AlleStandard, gdzie znajdziesz materiały wykończeniowe w stylu nowoczesnym.

Matura z języka angielskiego - jak się do niej przygotować?

Repetytorium maturalne z angielskiegoUczenie się języków obcych, a zwłaszcza angielskiego, jest niesamowicie przydatne w dzisiejszych czasach. Umożliwia bowiem znalezienie dobrze płatnej pracy lub wyjazd za granicę i swobodne porozumiewanie się. Szkoły publiczne oferują naukę za darmo, natomiast w późniejszym okresie życia kontynuowanie jej potrafi wiązać się ze sporymi kosztami. To dlatego tak wielu maturzystów szczególną uwagę poświęca egzaminowi z języka angielskiego. Co jednak zrobić, aby zdać go jak najlepiej?

Jak szukać towaru do butiku internetowego?

Źródła towarów do sklepów internetowychProsperujący, własny biznes stanowi marzenie wielu osób. Sklepy internetowe cieszą się niezwykłym powodzeniem nie tylko u klientów – którzy mogą skorzystać z oferty o dowolnej porze – ale i u samych przedsiębiorców, wychodzących naprzeciw współczesności i doceniający nowe technologie.

Obecnie ciężko wyobrazić sobie biznes, którego nie można wyszukać w Internecie. Stąd rodzi się problematyczne pytanie; gdzie pozyskiwać asortyment do e-przedsiębiorstwa, takiego jak butik?

Liczba cudzoziemców na Opolszczyźnie lekko spada choć w całej Polsce jest ich więcej

Cudzoziemcy ubezpieczeni w PolsceIlu cudzoziemców jest ubezpieczonych w ZUS. Jak w tych statystykach wygląda województwo opolskie?

Czy cudzoziemców przybywa? Z jakich krajów - w celach nieturystycznych - przybywają do nas cudzoziemcy?

ZUS informuje iż 25 471 cudzoziemców było zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych w opolskich jednostkach ZUS pod koniec minionego roku. Aż 82 proc. z nich stanowili Ukraińcy.

Czym jest prawo i czy prawnik je zna?

Prawnik to profesjonalista zaufania publicznegoPrawo to zbiór praw i przepisów regulujących stosunki między osobami fizycznymi i prawnymi, a także między osobami fizycznymi a państwem. Prawnicy to profesjonaliści zaufania publicznego, których zadaniem jest udzielanie porad prawnych i reprezentowanie klientów w sporach sądowych. Prawnicy mogą specjalizować się w jednej lub kilku dziedzinach prawa. Dzięki temu możemy lepiej doradzać naszym klientom w ich problemach.

Wymarzone auto na kredyt - czy to dobry pomysł?

Czy kredyt na samochód ma sens?Zakup samochodu stanowi dzisiaj bardzo poważny wydatek - i mamy tu na myśli zarówno auto nowe, jak i używany. Nawet na kilkuletni model o względnie korzystnych parametrach trzeba przeznaczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na taki zakup z bieżących środków. Wówczas rozwiązaniem może okazać się kredyt samochodowy. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na kredyt na samochód? Czym sugerować się, weryfikując się oferty przedstawione w banku lub w salonie?

ZUS apeluje do płatników składek o założenie konta na PUE ZUS - termin to koniec grudnia!

PUE ZUS - załóż kontoTylko kilka dni zostało na założenie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Od 1 stycznia profil na PUE ZUS będzie obowiązkowy dla wszystkich płatników składek na ubezpieczenia społeczne.

Opolski ZUS chwali przedsiębiorców z regionu za tempo w jakim wdrażają zakładanie profilu na PUE ZUS. W październiku na ponad 59 tys. aktywnych płatników składek zdecydowana większość korzystała już z ułatwień jakie wynikają z posiadania konta na Platformie. Jednak wówczas ciągle jeszcze około 5,5 tys. płatników w regionie nie miało potwierdzonego profilu na PUE.

Strony