Dwa medale zapaśników na Kubie!

Krystian BrzozowskiZapaśnicy stylu wolnego LKS Orzeł Namysłów Krystian Brzozowski i Radosław Marcinkiewicz wystąpili w turnieju światowej federacji zapaśniczej UWW 46 Granma y Cerro Pelado International.

Zawody odbyły się na koniec zgrupowania Kadry Narodowej seniorów stylu wolnego w gorącej Hawanie (Kuba), gdzie namysłowianie przebywali wraz z pięcioma innymi kolegami z reprezentacji polski.

Zawody odbyły się w dniach 13. - 15. lutego 2015 roku.

Krystian Brzozowski

Bardzo udany start zanotował Krystian zdobywając złoty medal w kategorii wag. 74 kg pokonując na swojej drodze Amerykanina Dana Vallimonta, Kanadyjczyka Jevona Belfoura oraz Kubańczyka Livana Lopeza, który na ostatnich mistrzostwach świata był trzeci. W finale zwyciężył innego Kubańczyka Luisa Quintane.

Radosław Marcinkiewicz

Radek startujący w kategorii wag. 86 kg zdobył brązowy medal pokonując kolejno Ekwadorczyka Edixona Paladine oraz Kubańczyka Angela Luisa Aguile docierając do ¼ finału i tu nieznacznie na pkt 1-2 uległ innemu Kubańczykowi aktualnemu v-ce Mistrzowi Świata Seniorów Reinerisovi Salasovi który wygrał cały turniej, a naszemu zawodnikowi dało to szansę walki w repasażach. W nich Radek spisał się znakomicie wygrywając kolejno z Peruwiańczykiem Poolem Ambrosio oraz w walce o brązowy medal z kolegą z reprezentacji Zbyszkiem Baranowskim.

Klasyfikacja reprezentacji

Reprezentacja Polski zajęła w punktacji drużynowej drugie miejsce za USA, a przed Kubą.