Gratka nie tylko dla melomanów

To jedno z najważniejszych wydarzeń w kulturalnym kalendarzu Namysłowa. Prawdziwa gratka dla melomanów i jednocześnie wydarzenie kreujące wizerunek naszego miasta. Już dziesiąty rok z rzędu Namysłowskie Letnie Koncerty Organowe wypełniają miasto dźwiękami klasyków.
- Staram się tak ułożyć program, by stanowił on ciekawą ofertę artystyczną zarówno dla odbiorcy niezaawansowanego jak i dla wymagających słuchaczy - deklaruje dyrektor artystyczny festiwalu Witold Zaborny. Z obietnicy tej organizatorzy wywiązują się znakomicie. W minioną niedzielę mieliśmy przyjemność wysłuchać trzeci z cyklu pięciu koncertów odbywających się co miesiąc, od czerwca do października. Tym razem w kościele parafialnym p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła podziwialiśmy kunszt dwóch młodych ale utytułowanych w Polsce i za granicą organistek - Anny Pikulskiej i Zuzanny Zapałowicz.
Artyski uraczyły zgromadzoną publiczność interpretacjami utworów takich twórców jak: Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn -Bartholdy, Nicolaus Bruhns, Cesar Franck, Petr Eben oraz Olivier Messiaen.
Jedyne czego można żałować to średnia frekwencja na koncercie. Jest ona zapewne spowodowana niedostateczną promocją tak istotnego dla regionu wydarzenia. Raził również brak obecności lokalnych notabli, którzy zapewne większą szansę podbicia swojej popularności upatrują w pokazaniu się na popularnych festynach. A szkoda, bowiem festiwal mógłby być marką pozytywnie wyróżniającą Namysłów na arenie ogólnopolskiej jak również poza granicami kraju.
Następny z cyklu koncert odbędzie się 20 września br. Będziemy mogli podziwiać utwory m.in. Witolda Lutosławskiego i Jerzego Fryderyka Haendela grane na wiolonczeli, organach i klawesynie. Zaśpiewa również sopranistka Marta Brzezińska.

Anna Pikulska i Zuzanna Zapałowicz

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Zuzanna Zapałowicz i dyrektor festiwalu, Witold Zaborny

Główny wykonawca koncertu - zabytkowe 42-głosowe organy, które zostały wzniesione
w XVIII wieku przez firmę Bergsdorfa z Nysy

Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Sekcje: