Grupa VELUX zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

Velux zawiesza działalność w Rozji i na BiałorusiW dniu 28 lutego Grupa VELUX zawiesiła wszystkie swoje operacje w Rosji i na Białorusi.

Zawieszenie nastąpiło cztery dni po wstrzymaniu wszystkich działań VELUX na Ukrainie.

Wszystkie operacje VELUX w Rosji i na Białorusi zostają zawieszone do odwołania.

Obejmuje to przyjmowanie, dostarczanie i obsługę zamówień. Systemy informatyczne zostały zamknięte, wszystkie transakcje finansowe pomiędzy VELUX, a tymi krajami zostały zawieszone, a wszyscy pracownicy zostali odesłani do domów.

"Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla naszej firmy będzie zawieszenie do odwołania działalności w Rosji i na Białorusi. Uważamy, że ze względu na obecną sytuację nie możemy i nie powinniśmy kontynuować tam naszej działalności. Ubolewamy nad ogromnym wpływem, jaki ta decyzja ma na naszych lojalnych i oddanych pracowników na tych rynkach" - mówi , Prezes Grupy VELUX.

Wstrzymanie wszystkich działań na Ukrainie

W związku z poważną sytuacją na Ukrainie, 24 lutego wstrzymano wszystkie działania w ukraińskiej spółce handlowej, a wszyscy pracownicy zostali poproszeni o pozostanie w domach.

"Jest to naprawdę smutna i bardzo niefortunna sytuacja i martwimy się o naszych kolegów i partnerów biznesowych na Ukrainie" - mówi David Briggs. "Jesteśmy w stałym kontakcie z nimi i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich wesprzeć".

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

W spółkach VELUX w Polsce pracuje około 100 Ukraińców, większość w namysłowskiej fabryce.

Kierownictwo firmy działa i deklaruje, że robi wszystko co jest w jego mocy, aby im pomóc, głównie w sprowadzeniu rodzin pracowników do Polski. Stale monitorowane są też ich aktualne potrzeby. Nikt nie pozostanie bez wsparcia. Ponadto pracownicy VELUX zaangażowali się w wiele akcji pomocowych, na przykład gnieźnieńskie fabryki organizują zbiórkę darów dla mieszkańców ukraińskich miejscowości we współpracy z miastem Gniezno.

Ważne informacje:

VELUX Rosja

  • rozpoczęcie działalności na rynku w 1991 r.
  • 66 pracowników

VELUX Białoruś

  • rozpoczęcie działalności na rynku w 2002 r.
  • 6 pracowników

VELUX Ukraina

  • rozpoczęcie działalności na rynku w 2001 r.
  • 23 pracowników

Grupa VELUX jest własnością VKR Holding A/S. VKR Holding A/S jest również właścicielem firmy DOVISTA, która nie prowadzi działalności w tych trzech krajach. Więcej informacji o Grupie VELUX można znaleźć na stronie www.velux.com oraz www.velux.pl

Velux zawiesza działalność w Rozji i na Białorusi
Sekcje: 
|