Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Historyczny wynik Eweliny i Ali - namysłowskich zapaśniczek

ME U23 - brązowe medalistkiNamysłowski ORZEŁ zaliczył wyjątkowo udany wyjazd na Mistrzostwa Europy w zapasach.

Alicja Czyżowicz i Ewelina Ciunek zdobyły brązowe medale Mistrzostw Europy Młodzieżowców U-23.

Reprezentację Polski prowadził namysłowski trener Marcin Marcinkiewicz a jednym z arbitrów zawodów był Bartosz Dorociak.

Mistrzostwa Europy Młodzieżowców U-23 - Skopje 2021

W Skopje (Macedonia Północna) w dniach 17-23 maja 2021 roku odbyły się bardzo emocjonujące Mistrzostwa Europy Młodzieżowców U-23. Turniej okazał się wielkim sukcesem POLSKIEJ kobiecej reprezentacji prowadzonej podczas imprezy przez trenera z Namysłowa Marcina Marcinkiewicza. Polskie zawodniczki wywalczyły, aż 7 medali indywidualnych i w klasyfikacji drużynowej uplasowały się na trzecim miejscu w Europie tylko za takimi potęgami naszej dyscypliny sportowej jak Ukraina i Rosja. Arbitrem podczas rywalizacji najlepszych europejskich zapaśników i zapaśniczek był członek Zarządu OZZ Bartosz Dorociak.

2 razy BRĄZ dla namysłowianek

Po brązowe medale w zawodach w olimpijskich kategoriach wagowych sięgnęły namysłowianki Alicja Czyżowicz (53 kg) oraz Ewelina Ciunek (68 kg). Nasze zapaśniczki na macie zaprezentowały się znakomicie, a w przypadku Eweliny możemy nawet mówić o niedosycie. W ¼ finału w rewelacyjnym dla kibiców i jednym z najlepszych podczas całych zmagań na macedońskich matach pojedynku z Rosjanką, namysłowianka doznała nieznacznej porażki na punkty 13:15 po małych błędach, ale trzeba zaznaczyć, że i sędziowie „swoje dołożyli”. W walkach o brązowe medale Ala po bardzo ciężkim i wyrównanym boju wygrała 2:1 na punkty z reprezentantką Węgier, pokazując ogromny charakter i wspaniałe obrony. Natomiast Ewelina wyraźnie podrażniona wcześniejszym niepowodzeniem wręcz „zdemolowała” uznaną zawodniczkę z Francji, wygrywając przy swoim wysokim prowadzeniu punktowym przed czasem przez położenie na łopatki.

TOP namysłowskich wyników

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Warto podkreślić, że są to pierwsze „Nasze” medale zdobyte w tej grupie wiekowej na zawodach takiej rangi. Niestety w roku poprzednim impreza ta nie doszła do skutku z wiadomych powodów. Namysłowianki po części powtórzyły wynik z 2015 roku, gdzie podczas Mistrzostw Europy U-17 sięgnęły po srebrne krążki, ale teraz prestiż oraz „waga” turnieju jest o wiele większa. Dla Eweliny jest to już 6 medal wywalczony w najważniejszych imprezach międzynarodowych (Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata), a Ala na podium znalazła się po raz drugi.

Tym samym OBIE „Nasze” Panie zapisały wspaniałą kartę sportową w historii klubu, miasta, województwa i Polski. Jest to bezsprzecznie jeden z największych sukcesów w już ponad 55-letniej działalności
namyslowskiego „Orła”.

Namysłowianki z medalami
Zapasy na mistrzostwach
ME U23 - brązowe medalistki