Integracja poprzez zabawę

Były tańce, śpiewy i zabawa, a wszystko pod wspólnym hasłem "Baw się razem z nami". Już drugi rok z rzędu osoby niepełnosprawne z terenu powiatu namysłowskiego miały swoje lokalne święto. W miniony czwartek spotkali się w Namysłowskim Ośrodku Kultury na wspólnej imprezie integracyjno - kulturalnej. Wydarzenie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Ryszard Kalis, kierownik PCPR w Namysłowie podkreśla jednak udział w projekcie pozostałych jednostek zajmujących się tematem osób niepełnosprawnych w powiecie - Nasza wspólna zabawa jest częścią, finansowanego z pieniędzy unijnych i z budżetu państwa, projektu pod nazwą "Wspólnymi siłami ku samodzielności". Beneficjentami projektu są osoby niepełnosprawne oraz osoby z otoczenia tych osób, czyli przedstawiciele trzech placówek z terenu Namysłowa: Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zespołu Szkół Specjalnych w Namysłowie.

Spotkanie w NOK składało się z dwóch części. Najpierw mogliśmy podziwiać występy artystyczne osób niepełnosprawnych. Były więc: śpiew oraz inscenizacje teatralne. Świetną choreografię taneczną zaprezentowały także zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3, czyli Biedronki i Fanki. W części drugiej wszyscy uczestnicy czwartkowego spotkania mogli się oddać wspólnej zabawie.

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Podczas imprezy funkcjonował również kiermasz, na którym można było za niewielkie pieniądze zakupić rękodzieła wykonane przez osoby niepełnosprawne. - Najważniejsze, że dzięki takim wydarzeniom jak dziś osoby niepełnosprawne mają możliwość wyjścia ze swoich domów i spotkania się z innymi - podkreśla Ryszard Kalis.

Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Sekcje: