Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Internet światłowodowy? Opole ma duże możliwości – sprawdź, jakie!

Sieć światłowodówNajnowocześniejszą technologią umożliwiającą korzystanie z internetu są światłowody. Pozwalają na przesyłanie i odbieranie danych z ogromną prędkością, a do tego gwarantują stabilność łącza, jakiej dotąd jeszcze nie było! Jak to możliwe i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze optymalnej oferty internetu światłowodowego w Opolu?

Oto najważniejsze informacje!

Internet światłowodowy – stabilność i szybkość w jednym

Jak łatwo można wywnioskować już z samej nazwy, podstawą działania są w tym przypadku światłowody. To specjalne przewody wykonane m.in. z włókna szklanego, których najważniejszym elementem jest rdzeń. Przez niego przekazywane są dane pod postacią wiązki światła.

Jest to technologia niezwykle szybka, bezpieczna i stabilna, co ma ogromne znaczenie we współczesnym świecie, w którym przez internet da się załatwić w zasadzie wszystko! Przy jego zastosowaniu płacimy rachunku, szukamy rozrywki, pracujemy czy nawet załatwiamy sprawy urzędowe – dzięki niemu komputer oraz różnego rodzaju urządzenia mobilne stały się „małymi centrami dowodzenia”. Ich płynna praca jest zatem kluczowa, w przeciwnym razie owo „dowodzenie” może całkowicie wymknąć się spod kontroli, poważnie krzyżując nam plany!

Światłowód przybywa z pomocą!

Przerwana ważna wideokonferencja, brak internetu w czasie rozmowy o wymarzoną pracę, a może poważne zaburzenia płynności w czasie oglądania ulubionego serialu? Niestety, internet radiowy, który w ostatnich latach był standardem, nieraz ulega różnym zakłóceniom, a jego prędkość pozostawia wiele do życzenia. Co zatem warto wiedzieć w ramach porównania tego typu opcji właśnie z internetem światłowodowym (w Opolu, jak i każdej innej części Polski)?

  • Fale radiowe nieraz ulegają zakłóceniom, m.in. pod wpływem intensywnych zjawisk pogodowych – zapewne wiele osób spotkało się z sytuacją, gdy w czasie burzy czy wichury łącze zaczynało szwankować. Jeśli chodzi o światłowód, jest on na to w pełni odporny.
  • Prędkość internetu radiowego może zwalniać, gdy korzysta z niego większa liczba użytkowników – nie wpływa ona jednak na prędkość internetu światłowodowego. Co więcej, owa prędkość dla każdego użytkownika sieci jest taka sama.
  • Najwyższa dostępna obecnie przepustowość internetu światłowodowego wynosi nawet do 1 Gb/s – osiągnięcie takiego poziomu podczas korzystania z internetu radiowego jest absolutnie niemożliwe.

Kolejną kwestią, którą warto zauważyć, jest duże bezpieczeństwo światłowodów. Nie ulegają one nagrzewaniu i nie iskrzą. Są też odporne na wyładowania elektromagnetyczne i same nie wysyłają takich sygnałów. Dzięki temu internet światłowodowy sprawdza się właściwie wszędzie – w prywatnych domach i mieszkaniach, w biurach, urzędach, sklepach. Grunt to wybrać ofertę, która idealnie odpowie na indywidualne potrzeby każdego użytkownika!

Internet światłowodowy w Opolu = opcja dla każdego

Biorąc pod uwagę właśnie internet światłowodowy, Opole ma w czym wybierać! Przykładowo w Play do dyspozycji są aż trzy różne opcje, które przede wszystkim różnią się wspominaną już przepustowością:

Oferta do 1 Gb/s to najszybsza opcja! Jeszcze względnie niedawno pobieranie danych z taką właśnie prędkością było tylko marzeniem – dziś jest dostępne dla szerokiej grupy użytkowników. Tego typu oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które wysyłają i odbierają ogromne ilości danych każdego dnia. Zapewni m.in. płynne połączenie gamerom, którzy prowadzą rozgrywki online, montażystom przerabiającym tysiące godzin filmów czy grafikom, dla których jakość każdego przesłanego piksela jest sprawą najwyższej wagi. Co ważne, warto pamiętać, że nie każdy modem odpowiada standardom internetu światłowodowego. Wybierając ofertę Play, otrzymuje się jednak dopasowany router, który sprosta takiej sile połączenia;

Opcja do 600 Mb/s również ma dołączony modem Connect Box z inteligentnym Wi-Fi, który działa na dwóch częstotliwościach: 2,4 GHz i 5 GHz. Dzięki temu potencjał internetu światłowodowego może być w pełni wykorzystany, gwarantując szybki transfer danych, mniej zakłóceń i stabilniejsze połączenie. Co ważne, przepustowość na poziomie do 600 Mb/s również zapewnia wysoką jakość – spokojnie pozwoli m.in. na płynne połączenia online oraz szybkie ładowanie filmów w jakości 4K;

Przeciętny użytkownik internetu natomiast będzie w pełni zadowolony z prędkości do 300 Mb/s. Choć w porównaniu do poprzednich wydaje się słabsza, warto zwrócić uwagę na dane, które wskazują, że dopiero w 2022 średnia prędkość internetu w Polsce przekroczyła… 1000 Mb/s!* Najniższa nawet oferta internetu światłowodowego w Opolu i tak będzie zatem w czołówce wszelkich dostępnych opcji – szkoda z tego nie skorzystać!

*Dane pochodzą z ogólnodostępnego rankingu SpeedTest.pl

Sieć światłowodów
Sekcje: