Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Jak wybrać wyciskarkę do soków?

Do soków wyciskarkaJedzenie wystarczającej ilości świeżych owoców i warzyw jest dla wielu osób problematyczne. Często kończą się pomysły, w jaki sposób je przemycić i do czego dodać, aby przygotować smaczne posiłki.

Dobrym wyjściem jest potraktowanie jako jednej porcji soku przygotowanego z ulubionych składników. Co ważne musi to być napój przygotowany bez dodatku cukru.

Kupowanie soków jednodniowych dobrej jakości może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Dobrym wyjściem jest za to zainwestowanie w wyciskarkę wolnoobrotową.

Korzystanie z niej do samodzielnego wyciskania soku to sposób, aby pomóc sobie w dostarczaniu witamin i mikroelementów. 

Wyciskarka wolnoobrotowa - na co zwrócić uwagę wybierając model do domu?

Wchodząc do pierwszego lepszego sklepu ze sprzętem AGD lub przeglądając ofertę sklepów internetowych można dojść do wniosku, że nie wiadomo na co się zdecydować. Zarówno ceny, jak i funkcje, jakie mają wyciskarki wolnoobrotowe są skrajnie różne. Podstawowy podział dzieli te urządzenia na wyciskarki pionowe oraz poziomie. Różnica polega na tym jak działa w nich mechanizm obrotowy. Wyciskarka pozioma działa podobnie jak maszynka do mięsa, pionowa zaś ma wałek, który kręci się wokół własnej osi i w ten sposób dochodzi w niej do wyciskania soków. 

Czy do wyciskania soku niezbędna jest maszyna? 

Soki można wyciskać oczywiście ręcznie, ale przygotowanie większej ilości w ten sposób jest czasochłonne i na dłuższą metę uciążliwe. W zestawieniu najlepsze wyciskarki 2022 ( zobacz: https://hishine.pl/ranking/wyciskarki-wolnoobrotowe/ ) znajdziemy urządzenia o różnych parametrach, które pozwolą zrobić większą ilość w krótkim czasie. Są też ekonomiczne, ponieważ wyciskają cały sok znajdujący się w owocach i warzywach. Decydując się na konkretne urządzenie trzeba brać pod uwagę, czy będziemy korzystać tylko z miękkich produktów, czy też zaczniemy sięgać o twardych warzyw korzeniowych. Znaczna moc pracy pozwoli na skuteczne wyciskanie soku nawet z takich produktów. 

Część urządzeń będzie posiadała też dodatkowe funkcje. Może zostać dołączona do nich wyciskarka do cytrusów lub inne przydatne przystawki. Dla wielu osób ważny będzie też rozmiar urządzenia. Jeśli chcemy wyciskać sok codziennie dużo wygodniejsze będzie ustawienie jej na stałe na blacie, niż chowanie jej w szafce i wyciąganie. Na szczęście wyciskarka wolnoobrotowa nie musi zajmować połowy blatu roboczego. Równie wydajne może być urządzenie, które wyciska sok, a nie jest zbyt duże. Podsumowując, najważniejszy parametr to moc wyciskarki oraz tryb, w jakiej ona pracuje. 

Do soków wyciskarka
Sekcje: