Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Jaki zlewozmywak wybrać? Poradnik zakupowy

Kuchenny zlewozmywakZlewozmywak to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Oprócz funkcji praktycznej pełni również funkcję estetyczną, dlatego jego wybór musi być dobrze przemyślany.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zlewozmywaka?

O czym warto pamiętać?

Dobór odpowiedniego zlewozmywaka ma ogromny wpływ na funkcjonalność strefy zmywania w kuchni. Zlewozmywaki we Wrocławiu dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, co pozwala na zaaranżowanie przestrzeni tak, aby przygotowywanie posiłków było przyjemne, a sprzątanie jeszcze łatwiejsze. Dowiedz się, jak wybrać idealny model do swojej kuchni.

Jak dobrać właściwą wielkość i kształt zlewozmywaka?

Jedną z kwestii, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie zlewozmywaka, są jego wymiary i kształt. Ten ostatni powinien być dopasowany przede wszystkim do rozmiaru i układu szafek kuchennych. W sklepach z artykułami AGD można znaleźć zlewozmywaki prostokątne, kwadratowe i narożne – te ostatnie szczególnie polecane są do małych wnętrz.

Jakie są rodzaje zlewozmywaków? Podział ze względu na liczbę komór

Zlewozmywaki różnią się od siebie nie tylko wymiarami i kształtem, ale także liczbą komór. W sklepach dostępne są następujące warianty zlewozmywaków:

  • jednokomorowe – jak sama nazwa wskazuje, mają tylko jedną komorę, która umożliwia wykonywanie podstawowych czynności kuchennych, takich jak płukanie owoców i warzyw czy zmywanie naczyń. Ta opcja doskonale sprawdza się w przypadku kuchni o niewielkim metrażu.

  • Półtorakomorowe – to model pośredni wyposażony w dwie komory o różnej wielkości. Mała komora najczęściej wykorzystywana jest do mycia artykułów spożywczych i sztućców, natomiast duża służy do mycia większych talerzy oraz garnków.

  • Dwukomorowe – to idealna propozycja dla osób, które często i dużo gotują, a nie posiadają zmywarki. Dwie głębokie komory znacznie zwiększają komfort mycia naczyń.

Zlewozmywak z ociekaczem czy bez?

Każdy zlewozmywak może występować w wersji z ociekaczem lub bez niego. Jaką pełni funkcję i czy jest potrzebny?

Ociekacz tworzy dodatkową przestrzeń do suszenia naczyń, rozmrażania produktów spożywczych bądź odstawienia gorących garnków. Wariant z ociekaczem jest niezbędny w kuchni, w której zmywa się ręcznie. Jeśli rzadko gotujesz i posiadasz zmywarkę, wówczas można z niego zrezygnować.

Sprawdź – jakie akcesoria i sprzęty ułatwiają pracę w kuchni?

Zlewozmywak kuchenny z jakiego materiału będzie najlepszy?

Zlewozmywaki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są modele ze stali szlachetnej, które charakteryzują się dużą odpornością na wysoką temperaturę, szkodliwe działanie kwasów oraz uszkodzenia mechaniczne. Ta opcja będzie idealnym wyborem do kuchni w stylu nowoczesnym lub industrialnym.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się zlewozmywaki z tequarcu oraz tegranitu. Są to kompozyty powstałe na bazie kwarcu i akrylu, które wyróżnia niebywała trwałość, wytrzymałość oraz unikatowy design. Zlewozmywaki tego typu to świetna propozycja do eleganckiej, klasycznie urządzonej przestrzeni.

Kuchenny zlewozmywak
Sekcje: