Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Jakie plany na weekend? Podsuwamy pomysły

Przed nami szczególny weekend. Nadchodzące: sobota i niedziela to ostatnie wolne dni tegorocznego karnawału. Ponadto 14 lutego przypada święto św. Walentego lub jak woli większość, walentynki. Ta ostatnia okazja będąca zdobyczą rozkwitającej przez ostatnie dwudziestolecie wolności w Polsce, zapewne wielu z nas wygoni z domów. Zakochane pary ruszą w miasto, do restauracji, kin, pubów i dyskotek, bo na romantyczne spacery będzie zapewne za zimno. Wychodząc naprzeciw tym planom oraz pamiętając, że po tłustoczwartkowym obżarstwie należy również zadbać o duszę i kondycję podsuwamy pomysły jak spędzić najbliższy weekend.

Zacznie się ambitnie, bowiem już w piątek w Pubie Pod Aniołami będzie można miło spędzić czas przy muzyce jazzowej. Zagra zespół WOODNOTE JAZZ QUINTET. Dwoje wykonawców z akustycznego kwintetu mogliśmy usłyszeć w Namysłowie w maju ubiegłego roku. Wtedy to zagrali też w ratuszu wraz z ciepło przyjętym zespołem Klintet. Zespół „WoodNote” to akustyczny kwintet jazzowy, który został założony w 2008r. przez studentów i absolwentów Wrocławskiej Szkoły Jazzu. W tym też roku zadebiutował na uroczystości 10-lecia WSJ w teatrze muzycznym „Capitol”. Każdy z muzyków gra w różnych wrocławskich projektach, w tym składzie występują około 6 miesięcy. Współpracowali m.in z Zbigniewiem Lewandowskim, Czwojda-BigBand, Ronem Gozzo (USA), wokalistami Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wystąpili także jako support przed zespołem Ediego Hendersona podczas jego trasy po Polsce. Od początku istnienia zespół oscylował w nurcie hard-bopu i nawiązuje swoim brzmieniem do legendarnych już The Jazz Messengers, Sextetu Milesa Davisa oraz Kwintetu Cannonball’a Adderleya. W repertuarze grupy znajdziemy utwory Wayne’a Shortera, Bobbiego Watsona, Cedara Waltona, Joe Hendersona, jak również własne kompozycje

Wejściówki na koncert kosztują 10 zł. Za bilety w lożach trzeba zapłacić 15 zł.

Na sobotę Namysłowski Ośrodek Kultury przygotował prawdziwą gratkę dla  miłośników dobrego humoru. Po nadspodziewanym sukcesie występów w naszym mieście takich sław kabaretowych jak: Łowcy.B czy Ani Mru Mru przyszedł czas na kolejną grupę z czołówki polskich rozśmieszaczy - kabaret Neonówka. Niestety, z informacji które do nas dotarły wynika, że na jutrzejszy występ wrocławskich satyryków biletów już brak. Jednak ci, którzy zapewnili sobie wstęp wcześniej z pewnością nie będą żałować:

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Z dziennikarskiego obowiązku podajemy ceny biletów na występ Neonówki: 40 zł (parter) i 35 zł (balkon).

Po obfitej dawce dobrego humoru warto zajrzeć z kolei do Odzysku. W sobotę od godziny 20.30 zagra kluczborski zespół Reverse-Bend. Mimo, że z Kluczborka, to z naszym miastem dość mocno związany. Swoje próby bowiem reversbedndzi przeprowadzają w NOK. Jak o sobie mówią, muzyka jaką prezentuje zespół Reverse-Bend oscyluje pomiędzy dynamicznym blues-rockiem, jazzowymi improwizacjami i latynoską charyzmą. Efekt końcowy jest wynikiem naszych wspólnych jak i osobnych inspiracji. Wstęp na koncert kosztuje 4 zł. Po Revers-Bend imprezę podtrzyma BEATHEAT SOUNDSYSTEM.

Namysłów - aktualności.
Sekcje: