Jakie wybrać firanki, zasłony w roku 2022?

Piekne wnętrza - trendy modowe w 2022 rokuFirany i zasłony sprawiają, że mieszkanie staje się nowoczesne, ale i bardziej przytulne.

Trendy ciągle się zmieniają, jak i powracają. To samo dotyczy 2022 roku.

Zmieniają się wzory, styl czy kolorystyka, jak i dodatki. Jakie firany i zasłony są modne w 2022 roku? Na jakie z nich należy postawić?

Odpowiedź na to pytanie pojawi się w tym krótkim artykule.

Firany — zwiewne i lekkie, rustykalne i vintage

Czy firany są jeszcze w ogóle modne w 2022? Co prawda zaczynają je trochę wypierać rolety i żaluzje, ale w 2022 firany nadal są modne. Dzięki nim można ponadczasowo ozdobić swoje pomieszczenie, sprawiając, że stanie się przytulne i nowoczesne. W 2022 roku warto postawić firany, które są raczej delikatne i proste, aby światło mogło docierać do pomieszczenia, dzięki czemu będzie wyglądało na jaśniejsze. Dobrze jest postawić na długie firany aż do samej ziemi, gładkie, cienkie i pozbawione wszelkich wzorów. Ten zabieg sprawi, że pomieszczenie stanie się przestronne i jasne.

Styl vintage to styl, który rządzi w 2022, więc warto na niego postawić. Szczególnie sprawdzi się w kuchni. Można wybrać te haftowane, spięte i długie modele. Będą się dobrze komponować z kuchnią zaprojektowaną w stylu vintage. Będą też pasować do tych, zaprojektowanych w stylu skandynawskim czy po prostu klasycznym.

Zasłony — ziemiste i głębokie odcienie, cięższe i zaciemniające

Jakie kolory zasłon są modne w roku 2022? Warto postawić na stonowane odcienie ziemi, czyli brązy, beże i przygaszoną zieleń. Te kolory wpasują się w styl każdego pomieszczenia, które jest stonowane. Natomiast sprawdzą się również we wnętrzach, w których dominują dodatki o intensywnych kolorach. W roku 2022 modne są również ciemne zasłony, nasycone. Ciemne odcienie granatu, bordowy czy też intensywne odcienie zieleni.

Zasłony sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne, co najbardziej jest cenione w tak prywatnym miejscu, jak sypialnia. Do sypialni lepiej wybrać grubsze i ciemne zasłony, które będą zaciemniać pomieszczenie, co sprzyja wyspaniu się w nocy. Można postawić na zasłony zaciemniające pomieszczenia. Wówczas niestraszne będzie nawet ostre słońce. Natomiast niekonieczne muszą być ciemne. Jeżeli są odpowiednio grube i mają właściwości zaciemniające, wówczas bez problemu sprawią, że pomieszczenie stanie się ciemniejsze.

Firany i zasłony z naturalnych materiałów

Firany powinny pasować stylem do reszty wnętrza, dodatków czy mebli. Kupując minimalistyczne meble, warto zrezygnować z dużej liczby dodatków. Postawić na grubsze firany z naturalnych materiałów w kolorach ziemi. Najlepiej len albo bawełna o prostych krojach. Idealnie będą pasować do wnętrz, w których główną rolę gra brąz beż czy zieleń. Stawiając na ziemiste zasłony, również warto wybrać naturalne materiały. W tym wypadku również warto zdecydować się na bawełnę albo len. Warto je połączyć z lekkimi firanami.

W 2022 roku najlepiej wybierać firany i zasłony wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. W sypialni najlepiej sprawdzą się zaciemniające zasłony o ziemistym kolorze. Jeżeli chodzi o firany, nadal modne są te gładkie, zwiewne i do samej ziemi. Natomiast można również postawić na te o ziemistych kolorach. Firany i zasłony najlepiej dopasować stylem do swojego pomieszczenia. Powinny również do siebie pasować.

Piekne wnętrza - trendy modowe w 2022 roku
Sekcje: