Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Jeden kosmetyk, kilka różnych sposobów na stylizację włosów - o czym mowa?

Kosmetyki do włosówNa rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele produktów do stylizacji fryzury, takich jak lakier, żel, pianka czy… guma do włosów. Właśnie ten ostatni kosmetyk może mieć wiele zastosowań i potrafi on stworzyć znakomite efekty.

Guma do stylizacji włosów - jak stosować?

Chodź wydaje się, że jest to niepozorny kosmetyk i najczęściej stosowany w przypadku męskich włosów, możemy dzięki niemu uzyskać nietuzinkowe fryzury.

W ostatnim czasie bardzo modne stały się gładkie i lśniące włosy spięte dużą spinką z tyłu. Za pomocą gumy do włosów z łatwością wygładzimy fryzurę tak, aby nie odstawały z niej pojedyncze włoski. Wystarczy nałożyć na dłonie odrobinę produktu, dokładnie go w nich rozmasować i nałożyć na włosy u nasady, następnie rozczesać włosy miękką szczotką - polecamy tę z włosia naturalnego, która posiada dodatkowe właściwości wygładzające. Następnie włosy skręcamy, tworząc z nich rulon i spinamy z tyłu wybraną spinką. Możemy też związać je gumką w klasycznego koka.

Guma do włosów oprócz właściwości wygładzających pojedyncze włoski doskonale sprawdzi się również do ujarzmiania tak zwanych baby hair, czyli odrastających, drobnych włosków, które najczęściej widoczne są przy linii czoła i czubku skalpu. Polecamy wtedy nabrać niewielką ilość gumy i nałożyć pojedynczo na odrastające pasma. Włosy możemy rozczesać np. szczoteczką do brwi lub rzęs, aby uzyskać większą precyzję.

Dzięki gumie do włosów możemy też nadać objętość przy nasadzie włosów - zaczesując ich przód szczotką do góry. Ten sposób świetnie sprawdzi się także przy stylizacji męskich włosów i nadaniu im wybranego kształtu, jak również przy włosach krótkich, ciężkich do stylizacji.

Jeśli chcielibyśmy natomiast wykonać bardziej zaskakującą fryzurę festiwalową lub na imprezę, możemy też wybrać pojedyncze kosmyki z przodu włosów i z pomocą gumy wykonać gładkie, cienkie warkoczyki lub przygładzić je do linii czoła tworząc niesymetryczne fale.

Pamiętajmy natomiast o dokładnym umyciu włosów i skóry głowy po użyciu tego typu kosmetyków do stylizacji. Bardzo ważne jest, aby umyć skalp dwa razy i nałożyć pielęgnację nawilżającą. 

W sklepie internetowym Topestetic kosmetolodzy dostępni na stronie z chęcią pomogą Wam w wyborze odpowiedniego produktu do Waszych włosów - zarówno wspomagających układanie, jak i dbających o ich kondycję.

https://www.topestetic.pl/guma-do-wlosow/

Oprócz darmowej porady zapewniona jest także bezpłatna wysyłka zamówienia niezależnie od jego kwoty, a także spersonalizowane próbki i miły gadżet. W ofercie sklepu znajdziecie zarówno kosmetyki gabinetowe, dermokosmetyki, jak i produkty naturalne i wegańskie. Jeśli nie wiecie jaki produkt będzie dla was odpowiedni zdecydowanie rekomendujemy konsultacje z naszymi kosmetologami.

Chociaż guma do włosów zazwyczaj była stosowana jedynie w celu nadania trwałości i formy danej stylizacji, może być ona wykorzystywana wielokierunkowo. Jest to preparat, który pozwoli stworzyć wam wyjątkowe fryzury, wygładzić niesforne pasma czy odrastające włosy. Tego typu produkt może być stosowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety, niezależnie o typu czy długości włosów. Jest to z pewnością kosmetyk, dzięki któremu uzyskamy wiele możliwości przy tworzeniu wymarzonej stylizacji.

Kosmetyki do włosów
Sekcje: