Lokalne firmy i instytucje: KOSIKOWSKI NIERUCHOMOŚCI
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Jelczańska Toyota rośnie – zatrudniono już 250 osób, a w tym roku rusza produkcja hybryd

Produkuj hybrydyPrzygotowania do masowej produkcji silników hybrydowych w Toyocie w Jelczu-Laskowicach idą pełną parą. Przeprowadzono pierwsze testy, przebudowano fabrykę, a co więcej zatrudniono już ponad 250 nowych pracowników.

Powodem dla rozpoczęcia tak dużej produkcji silników właśnie w Polsce jest rosnące w Europie zapotrzebowanie na samochody z tym innowacyjnym napędem.

 

Pod koniec listopada 2017 roku Toyota ogłosiła, że w latach 2019-2020 w fabryce Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję dwóch silników do napędów konwencjonalnych i hybrydowych. Uruchomienie nowych projektów oznaczało całkowitą przebudowę jelczańskiej fabryki. Używany dotychczas sprzęt został zastąpiony zmodernizowanymi maszynami.

- Obecnie fabryka zakończyła odbiory i instalacje maszyn i urządzeń we wszystkich swoich strefach. Przygotowania do nowej produkcji realizowane są zgodnie z planem, co pokazuje wysoki standard pracy i poziom jakości w naszej firmie – powiedział Piotr Podgórski, Assistant General Manager. 

Rekrutacja trwa

Nowe zadania wymagają znacznego wzrostu zatrudnienia i wprowadzenia trzyzmianowego systemu pracy. Do lipca 2020 zakład w Jelczu-Laskowicach chce podwoić liczbę pracowników i przyjąć ok. 650 osób. Finalnie przy produkcji obu silników nowej generacji będzie pracowało ok. 1 100 specjalistów. Rekrutacja rozpoczęła się w maju 2018 roku i do tej pory w fabryce zatrudniono ponad 250 nowych osób. Kolejny etap naboru ruszył od stycznia 2019 roku.  

- Obecnie firma szuka głównie pracowników utrzymania ruchu - techników oraz pracowników produkcji do działów odlewni, obróbki, montażu, logistyki oraz do działu jakości. Od kandydatów, oprócz chęci do pracy, oczekujemy wykształcenia minimum zawodowego i zdolności manualnych. Wszystkich umiejętności wynikających z zadań danego stanowiska nauczamy m.in. poprzez organizację licznych szkoleń. W naszej fabryce znajdzie się miejsce zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących osób. Osobom o udokumentowanej praktyce pracy w innych firmach produkcyjnych możemy zaproponować adekwatne do ich umiejętności warunki zatrudnienia - mówi  Magdalena Kaczmarek, Manager Działu Personalnego.

Jelcz-Laskowice - Toyota

Firma otwarta jest na zatrudnienie zarówno mężczyzn jak i kobiet. W wielu działach nowe linie produkcyjne są wysoko zautomatyzowane, co sprawia, że praca jest lżejsza i polega głównie na obsłudze maszyn. W czasie rekrutacji kandydaci mogą z bliska zobaczyć swoje przyszłe miejsce pracy – korzystając m.in. z możliwości zwiedzenia fabryki.

- Nowi kandydaci najbardziej chwalą sobie atmosferę pracy, dobre przyjęcie przez przełożonych i kolegów oraz oferowane im na starcie szkolenia – dodaje Magdalena Kaczmarek, Manager Działu Personalnego. - Dołączyło do nas w ostatnim czasie już ponad 250 osób. Od lutego planujemy zatrudniać co miesiąc ok. 50 kandydatów.

Z pracą w fabryce wiąże się też wiele benefitów, m.in. kantyna na terenie fabryki oferująca posiłki w atrakcyjnych cenach, dodatkowa opieka medyczna dla wszystkich pracowników, korzystne ubezpieczenie grupowe, nagrody finansowe, imprezy integracyjne i świąteczne, a także dofinansowane dojazdy do pracy z Oleśnicy, Bierutowa, Namysłowa, Grodkowa, Brzegu, Oławy, Strzelina oraz Wrocławia.

Szczegółowe informacje o rekrutacji na stronie internetowej firmy www.kierunektoyota.pl oraz pod numerem telefonu: +48 538 899 014.

Kierunek Toyota

Kierunek Toyota
Produkuj hybrydy
Jelcz-Laskowice - Toyota