Lokalne wsparcie od Gobarto - inwestora w dawnym Ferma-Pol

Polonia Domaszowice wsparta przez GobartoStrażacy z lokalnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych mogą korzystać z profesjonalnych kombinezonów.

Ponadto miejscowy klub LKS Polonia Domaszowice lepiej dbać o murawę własnego boiska.

Piłkarzy i strażaków - ochotników wsparła firma Gobarto, jeden z kluczowych inwestorów w gminie.

 

6 profesjonalnych kombinezonów strażackich

Do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Domaszowice trafiło sześć profesjonalnych kombinezonów o łącznej wartości 18 tys. zł, przystosowanych do wykorzystania w najtrudniejszych akcjach gaśniczych.

Czek dla LZS Polonia Domaszowice

Z kolei piłkarze LZS Polonia Domaszowice odebrali czek na 6 tys. zł. Środki te najprawdopodobniej posłużą do zakupu profesjonalnej kosiarki, dzięki której łatwiej będzie utrzymywać murawę boiska w Domaszowicach.

Uroczyste przekazanie darów

Uroczystość przekazania kombinezonów i czeku odbyła się 22. kwietnia na boisku w Domaszowicach. Ze względu na trudną sytuację pandemiczną zachowano bezpieczną odległość między uczestnikami. Oprócz przedstawicieli Gobarto, strażaków i piłkarzy, wzięły w niej również władze samorządowe, w tym wójt gminy Domaszowice Urszula Medyk.

Kilka miesięcy temu zakończyliśmy odbudowę dawnego Ferma-Polu, fermy macierzystej trzody chlewnej w Zalesiu. Chcemy być nie tylko inwestorem, ale również częścią lokalnej społeczności – komentuje prezes Gobarto S.A. Marcin Śliwiński.

Gabarto zainwestowało w dawny Ferma-Pol Zalesie

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Podkreśla on, że kierowana przez niego firma będzie prowadzić podobne akcje również w przyszłości. W ramach inwestycji w Zalesiu Grupa Gobarto gruntownie zmodernizowała wymagające restrukturyzacji przedsiębiorstwo Ferma-Pol, funkcjonujące na tym terenie od połowy lat 70-tych XX-go wieku.

Powstała dzięki temu jedna z najnowocześniejszych w Polsce ferm macierzystych, która dostarczać będzie rocznie ok. 180 tys. warchlaków. Trafiać będą one do polskich hodowców trzody chlewnej.

Częścią inwestycji w Zalesiu jest nowoczesna biogazownia o mocy 2 Megawatów przetwarzająca odpady rolnicze na ciepło i „zieloną” energię elektryczną. Inwestując w dawny Ferma-Pol Zalesie Gobarto pozostało ważnym pracodawcą w regionie.

W spółce pracuje obecnie już kilkadziesiąt osób i wciąż prowadzony jest nabór nowych pracowników.

O firmie Gobarto

Gobarto S.A. należy do Grupy Cedrob, największego w Polsce producenta mięsa kontrolowanego przez polski kapitał.

Akcje Gobarto S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Polonia Domaszowice wsparta przez Gobarto
Sekcje: 
|