Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka – nasz wspólny sukces

Marszałkowska Inicjatywa SołeckaSamorząd Województwa OpolskiegoMarszałkowska Inicjatywa Sołecka to pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego na projekty dla wszystkich sołectw województwa opolskiego – w ciągu trzech lat trafi do nich w sumie 5 400 000 zł.

Każde sołectwo z dotacją

W tym roku z oferty urzędu skorzystały już 322 sołectwa ze wszystkich gmin w całym regionie. Kolejne miejscowości swoje projekty będą realizować już w przyszłym roku. Wszystkie te pomysły i inicjatywy łączy jedno – służą one mieszkańcom, rozwojowi i integracji lokalnych społeczności. I co niezmiernie ważne: Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to nie konkurs – dotację w wysokości 5 000 zł otrzyma każde sołectwo w województwie opolskim.

Co powstaje dzięki Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej

Dzięki Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej powstają nowe altany, wiaty i place zabaw wraz z urządzeniami do ćwiczeń, prowadzone są remonty sal spotkań. To sami mieszkańcy wsi wskazali, co jest im najbardziej potrzebne. Zawsze potrafią się skrzyknąć, ale do realizacji pomysłów potrzebne są pieniądze. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku już około 1 milion 580 tysięcy złotych, ale z wkładem własnym gmin wartość zrealizowanych zadań przekroczyła 3 miliony złotych! Nie ma tygodnia, w którym w jakiejś miejscowości nie byłaby oddawana mieszkańcom inwestycja, współfinansowana z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Obok nowych bądź wyremontowanych obiektów jest też nowy sprzęt, jest wyposażenie sal wiejskich, ale są również integrujące mieszkańców wydarzenia.

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego:

Dziękuję paniom i panom sołtysom, radom sołeckim, za wspólne przeprowadzenie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w tym trudnym 2020 roku. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście świetnymi organizatorami życia społecznego, kulturalnego i sportowego w waszych miejscowościach. Ze względu na sytuację epidemiczną 24 z 346 zadań, których nie udało się zrealizować, na prośbę realizatorów przenieśliśmy na przyszły rok. Wiemy, że chcecie je zrobić solidnie i wiemy, jak są dla państwa ważne.

Przed nami realizacja pomysłów kolejnych sołectw – te już zakończone mogą stać się dla nich inspiracją, pomocne mogą się okazać doświadczenia sąsiadów, a my jesteśmy cały czas do dyspozycji sołtysów i mieszkańców sołectw. Wszystkim w tych działaniach życzę wielu sukcesów!

Jak działa Marszałkowska Inicjatywa Sołecka

Szymon Godyla - Radny Województwa

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Jolanta Wilczyńska - Radna Sejmiku Województwa Opolskiego

Sejmik Województwa Opolskiego

W Powiecie Namysłowskim

Sołectwa w powiecie namysłowskim również licznie czerpią z Inicjatywy. Poniżej na zdjęciach widać m. in. co zostało zakupione bądź zrobione.

Samorząd Województwa Opolskiego
Marszałkowska Inicjatywa Sołecka
Jak działa Marszałkowska Inicjatywa Sołecka
Pielgrzymowice w Gminie Wilków
Młokicie Gmina Wilków
Lubska w Gminie Wilków
Dębnik w Gminie Wilków
Zawiść w Gminie Pokój
Fałkowice w Gminie Pokój
Dąbrówka Dolna w Gminie Pokój
Domaradzka Kuźnia w Gminie Pokój
Domaradzka Kużnia
Smarchowice Wielkie w Gminie Namysłów
Ligotka w Gminie Namysłów
Zawiść w Gminie Pokój
Fałkowice w Gminie Pokój
Dąbrówka Dolna w Gminie Pokój
Domaradzka Kużnia
Włochy w Gminie Domaszowice