Lokalne firmy i instytucje: Firma Usługowa KONKRET Dariusz Leśniewicz
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Miało być lepiej, a wyszła klapa

Światła nie wypaliły - ocenia NTO. Chodzi o funkcjonowanie nowej, ale od początku rodzącej kontrowersje, sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniach ulic: Jana Pawła II z Partyzantów i Sejmową. Zwłaszcza to pierwsze skrzyżowanie jest newralgicznym punktem w Namysłowie.

 Codziennie między godz. 12 a 17 przejechanie w tym miejscu to koszmar. Sznur czekających na zielone światło samochodów blokuje także rondo przy Pl. Wolności. Słabość sygnalizacji dowodzi również ubiegłotygodniowa awaria świateł. Dzięki temu przekonaliśmy się, że z niedziałającymi światłami ruch przebiega płynniej.

Co ciekawe, wadliwość sygnalizacji przyznaje sam zarządca drogi. Jana Pawłą II jest bowiem drogą krajową. - Faktycznie, światłą nie spełniły naszych oczekiwań - przyznaje Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zapowiada zmianę cykli świetlnych oraz poprawę ustawienia samych sygnalizatorów. Chodzi o przeniesienie świateł nad ul. Partyzantów, bowiem w tej chwili wiszą tuż nad przejściem dla pieszych. Są plany umieszczenia tam również sygnalizatora ze strzałką umożliwiającą skręt w prawo z Partyzantów w kierunku Jana Pawła II.

Niestety, zmiany te z powodów czysto biurokratycznych nie zostaną wprowadzone szybko. Jak informuje rzecznik GDDKiA, na prace te nalezy rozpisać nowe przetargi. W tej chwili rozpoczęto procedury ale poprawa sytuacji może nastąpić za trzy miesiące.

Swiatła w Namysłowie - uwaga na korki.