Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Młodzieżowa Akademia Lidera już działa

Młodzieżowa Akademia Lidera25. września 2021 w swój pierwszy rejs wypłynęła Młodzieżowa Akademia Lidera - najnowszy program prowadzony przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych Prudenter Agas.

To młode, ale bardzo prężnie działające stowarzyszenie, ma na koncie już 3 poważne projekty społeczno-edukacyjne zrealizowane z namysłowską młodzieżą.

Tym razem, społecznicy Prudenter Agas stanęli do konkursu Programu NOWEFIO zarządzanego przez Narodowy Instytut Wolności.

Celem programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

Strategii Rozwoju Namysłowa: Miasto Młodych

Ich pomysł na zaakcentowanie obecności organizacji obywatelskich w życiu publicznym i wspierania dialogu obywatelskiego pt. „Partycypacyjne opracowanie Strategii Rozwoju Namysłowa: Miasto Młodych” zyskało uznanie ekspertów Instytutu ze względu na swoją innowacyjność i impakt społeczny, i jako jedna z dwóch organizacji zwycięskich z województwa opolskiego, uzyskali dofinansowanie na ponad 200 tyś. złotych na realizację swojego projeku ramach powołanej w tym celu  Młodzieżowej Akademii Lidera.

Celem programu jest rozwinięcie kompetencji namysłowskiej młodzieży, które umożliwią jej zaangażowanie w działania organizacji pozarządowych oraz procesy decyzyjne dotyczące rozwoju miasta Namysłowa w obszarze młodzież poprzez partycypacyjne opracowanie Strategii Rozwoju Namysłowa: Miasto Młodych.

Rekrutacja zakończona - czas działać

Stowarzyszenie zakończyło już rekrutację uczestników projektu, do którego zgłosiło się wielu ambitnych, młodych ludzi, którzy dzięki szkoleniom, warsztatom i spotkaniom z profesjonalistami z całej Polski, nabędą kluczowych kompetencji które będą mogli wykorzystać w dokonywaniu społecznie korzystnych zmian w swoim otoczeniu.

Dużo kompetencji do zdobycia

W Akademii, pod okiem doświadczonych tutorów, młodzież będzie rozwijać kompetencje przywódcze, nauczy się, na czym polega sztuka bycia dobrym liderem oraz jak skutecznie działać w grupie i w swoim otoczeniu. Szkolenia w ramach akademii podkreślą wagę przywództwa, rozwiną postawy obywatelskie oraz przyczynią się do rozwoju osobistego, budowania marki osobistej i relacji z otoczeniem. Młodzi liderzy staną się partnerami w społecznym dialogu między różnymi środowiskami i osobami decyzyjnymi w Namysłowie.

Szczegóły programu dostępne są na stronie Stowarzyszenia (https://prudenteragas.pl/mlodziezowa-akademia-lidera/)

Zachęcamy do śledzenia aktywności młodych Namysłowian w ramach Akademii. Ich energia, kreatywność o otwartość na ludzi może doprowadzić do wielu pożądanych zmian w naszym środowisku. Zakończenie projektu przewidziane jest na jesień 2023. Udział młodzieży w programie jest całkowicie bezpłatny.

Projekt jest finansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Stowarzyszenie PPRUDENTER AGAS
Młodzieżowa Akademia Lidera
Sekcje: