Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Namysłowski Sanepid promuje prawidłową wagę tornistrów.

Sanepid w Namysłowie - akcja ważenia tornistrów 2014Październik miesiącem właściwie spakowanego tornistra - akcja Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego będzie miała miejsce także w powiecie namysłowskim.

Pracownik Namysłowskiego Sanepidu kontrolując w tym miesiącu 5 szkół podstawowych przeprowadzi działania także w ramach tej akcji.

 

Program

Akcja jest prowadzona w ramach Programu przeciwdziałania wadom postawy ciała dzieci i młodzieży w województwie opolskim. Program ten rozpoczęto w 2007 roku a jego trwanie obecnie planowane jest az do 2020. Obejmuje on szkoły podstawowe i w dużej mierze sprowadza się do podnoszenia poziomu dopasowania mebli edukacyjnych do bieżących wymagań wyznaczanych wzrostem uczniów. Dzięki niemu bardziej dba się o dostepność w klasach szkolnych np. ławek i krzeseł o zróżnicowanej wielkości co umożliwia dobranie odpowiednich mebli do aktualnego wzrostu ucznia.

Akcja

Za cel październikowej akcji obrano zwrócenie uwagi nauczycieli jak i rodziców na konieczność podejmowania działań profilaktycznych w zakresie zapobiegania wadom postawy u najmłodszych, poprzez właściwy dobór tornistrów i plecaków szkolnych.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Podczas październikowych standardowych kontroli wykonywanych przez pracowników sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Namysłowie, przeprowadzane będzie badanie aktualnej sytuacji poprzez ankietę statystyczną.

Przeprowadzony również zostanie pomiary ciężaru tornistrów.

Jak spakować tornister?

Tornister - jaki powinien być?

 

Jaką wagę powinien mieć tornister?

Dopuszczalna waga plecaka uzależniona jest od wagi dziecka. Ważne by tornister nie ważył więcej niż 15% wagi ucznia.

Prawidłowa waga tornistra z uwzględnieniem wagi ciała dziecka

Źródło: wsseopole.pis.gov.pl

Sanepid w Namysłowie - akcja ważenia tornistrów 2014
Sanepid Namysłów
Prawidłowa waga tornistra z uwzględnieniem wagi ciała dziecka
Tornister - jaki powinien być?
Sekcje: