Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Namysłowski strajk nauczycieli?

Strajk nauczycieli w NamysłowieRozmowy Rządu i organizacji związkowych nauczycieli ciągle nie mają pozytywnego skutku. Zostały odroczone do niedzieli.

W powiecie namysłowskim 20 szkół przystąpiło do sporu zbiorowego - czy namysłowscy nauczyciele zastrajkują?

Większość szkół

Nauczyciele aż z 20 szkół z terenu powiatu namysłowskiego przystąpiło do sporu zbiorowego. Zgodnie z procedurą organizacje związkowe nauczycieli w tych szkołach mogą wprowadzić w życie strajk już w poniedziałek 8. kwietnia 2019 roku.

Ciągle brak porozumienia

Jest piątek a nadal brak porozumienia strony rządowej i nauczycieli. Rozmowy ostatniej szansy odbędą się w niedzielę - dzień przed datą zapowiedzianego strajku.

Czy szkoły zapewnią opiekę?

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Większość rodziców martwi fakt braku możliwości zapewnienia przez szkoły właściwej opieki nad dziećmi na wypadek podjęcia strajku przez nauczycieli. W wielu szkołach pojawiły się informacje dla rodziców o możliwości wybrania urlopów - opieki czy sugestii by dzieci do szkół po prostu nie przysyłać.

Namysłów - ul. Łączańska

Protest

Właściwe zmartwienie rodziców

Sytuacja strajku w szkole to jednak przede wszystkim problem nie poniedziałkowej opieki czy nawet tegorocznych egzaminów a problem przyszłości naszych dzieci. Jaka ona ich czeka jeśli edukacja będzie prowadzona przez niedostatecznie opłacanych nauczycieli? Którzy nauczyciele pozostaną w szkołach jeśli uniemożliwi im się godne życie? Czy tacy nauczyciele czegoś sensownego nauczą, czy będą dobrym wzorem dla swoich uczniów?

Strajk nauczycieli w Namysłowie
Protest
Sekcje: