Polecane firmy: Laboratorium Grabowska
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Namysłowski szpital a koronawirus

Namysłowskie Centrum ZdrowiaSpecjalnie dla Portalu Namyslowianie.pl informacje z pierwszej ręki o aktualnych działaniach namysłowskiego szpitala wobec pandemi COVID-19.

Rozmawialiśmy z Dyrektorem ds. Administracyjnych Namysłowskiego Centrum Zdrowia Wojciechem Próchnickim o tym jak w czasie stanu epidemii w Polsce radzi sobie namysłowski szpital.

Jest też o wsparciu jakie otrzymuje szpital oraz jakiego wsparcia potrzebuje.

Szpital działa choć z licznymi ograniczeniami

Szpital cały czas działa choć wprowadzone ograniczenia są drastyczne bo takich wymaga sytuacja.

W szpitalu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin do odwołania. Nie są wykonywane zabiegi planowe ani badania diagnostyczne. Telefon do izby przyjęć: 77 40 40 232

Pamiętać należy, że każdorazowo wizytę w przychodni należy poprzedzić kontaktem telefonicznym w którym zostanie wizyta potwierdzona. Telefon do rejestracji: 77 40 40 227

Opieka nocna i świąteczna

Kontakt z lekarzem należy rozpocząć od konsultacji telefonicznej - tzw. TELEPORADA w trakcie której lekarz decyduje:

  • czy pacjent powinien osobiście odbyć wizytę w gabinecie,
  • wydaje wszelkie zalecenia,
  • wystawi zdalnie e-receptę
  • jeśli to konieczne wystawi e-zwolnienie.

Telefon do gabinetu: 77 40 40 233

Obecne zabezpieczenia działają.

Co najważniejsze - nie stwierdzono przypadku COVID-19 w namysłowskim szpitalu. Pacjenci i personel - osoby najbardziej narażone - są jak dotąd skutecznie odizolowani.

Konsekwencje finansowe koronawirusa

Wobec ograniczenia standardowej działalności za którą ma płacone z NFZ pozostaję niepewnym wynik finansowy szpitala. Można jednak się spodziewać, że w stanie epidemii koronawirusa rozliczenia z Funduszem przyjmą wyjątkową i niekoniecznie przewidzianą kontraktem formę i wymiar.

Obiecano wiele wsparcia dla szpitala

Wsparcie dla szpitala jest deklarowane powszechnie przez wiele podmiotów tak samorządowych jak i firm czy osoby prywatnych. Większość z tych deklarowanych darów pozostaje jeszcze "w drodze". Faktem jest że pierwsze dary już dotarły do szpitala.

Jak można wspomóc namysłowski szpital?

Potrzeby bieżące są zabezpieczone. Ze względu na znacząco zwiększone zapotrzebowanie warto szpital wspomóc przekazując np.:

  • środki dezynfekcyjne
  • środki ochrony osobistej (przyłbice, maseczki, fartuchy, rękawiczki, itp.)

W mediach można również znaleźć zbiórkę pieniędzy na wsparcie personelu medycznego poprzez wpłaty na rzecz Stowarzyszenia Opieki Długoterminowej

Namysłowskie Centrum Zdrowia
Sekcje: 
|