Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Napisaliśmy 458 listów w jedną noc!

Już po raz dziesiąty Amnesty International zorganizowało  Maraton Pisania Listów w obronie więźniów sumienia z całego świata. Domagaliśmy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad sto szkół z całej Polski. Jedną z nich było także nasze I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie. 

Z 11 na 12 grudnia b. r., działająca od września 2009, szkolna grupa Amnesty International pod opieką p. Przemysława Paradowskiego, zorganizowała w „ogólniaku” całonocny Maraton Pisania Listów.  Każdy zainteresowany tą akcją mógł, od godz. 16.00, przychodzić do I LO, w celu napisania listu w obronie niesłusznie oskarżonych ludzi. Łącznie 45 przybyłych osób, chwyciło za  długopis, pisząc w sprawie uwolnienia, objęcia ochroną, zaprzestania stosowania tortur, przemocy i gróźb na osobach objętych tegoroczną akcją AI (więcej informacji o akcji i osobach można znaleźć na stronie: http://amnesty.org.pl/maraton_blog/).

Szczególnym zaszczytem była dla nas obecność: p. Ryszarda Wilczyńskiego – wojewody opolskiego, p. Teresy Cegleckiej – Zielonki – posłanki na Sejm RP V kadencji Sejmu, w latach 2005 – 2007 oraz p. Piotra Lechowicza – dyrektora SP nr 4 w Namysłowie. Pisanie listów było urozmaicone wyświetlaniem filmów o tematyce: prawa człowieka i ich łamanie oraz wolność lub jej brak.

Za dobór repertuaru odpowiedzialna była p. Barbara Krakowiak, natomiast obsługa techniczna należała do zadań p. Jarosława Tuły. Zarówno uczniom jak i nauczycielom, filmy dawały dużo do myślenia. Każdy mógł wyrazić swoje zdanie w dyskusji, jaka wywiązywała się po seansie. W sobotę o godz. 8.00 Maraton Pisania Listów, dobiegł końca. Po 16 godzinach pracy, nasz rezultat to: 458 listów. Teraz pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że władze i służby państw zrozumieją, jaki błąd popełniły, oskarżając niewinne osoby i podarują im wolność.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space
Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl

Natomiast my, chcielibyśmy podziękować wszystkim przybyłym osobom, za to, że zechciały wesprzeć tę międzynarodową akcję. Liczymy, że Maraton w przyszłym roku będzie cieszył się takim samym, a może nawet i większym zainteresowaniem, zarówno ze strony młodzieży, jak i nauczycieli oraz władz namysłowskich.

Członkowie szkolnej grupy AI
Relacja: M. J. F

Namysłów - aktualności.