Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Nowe stowarzyszenie chce zorganizować duży festiwal w Namysłowie

W Namysłowie powstało nowe stowarzyszenie o charakterze muzycznym. M.in. po to, by zorganizować największy na Opolszczyźnie festiwal muzyki bluesowo-jazzowej.

 

 

Namysłowskie Stowarzyszenie Jazz & Blues powstało na fali popularności cyklu koncertów bluesowo-jazzowych w jednym z pubów w centrum Namysłowa. - Dotąd nie było w Namysłowie miejsca na tego typu muzykę - mówi Arkadiusz Molenda, prezes NSJ&B i dodaje - Bardzo szybko okazało się jednak, że wśród namysłowian jest wielu miłośników bluesa i jazzu, którzy chcieli zaszczepić to zainteresowanie pozostałym mieszkańcom naszego miasta.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Od słów do czynu i tak powstała grupa, która dziś tworzy trzon Stowarzyszenia. Arkadiusz Molenda podkreśla, że organizacja skupia różnych ludzi - Są wśród nas nauczyciele, przedsiębiorcy, studenci i urzędnicy. Ludzie w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami. Łączy nas wspólna pasja muzyczna.

By pasja ta nie ograniczała się tylko do współnych spotkań, wypadów na kocerty i rozmów o muzyce padł pomysł zorganizowania festiwalu, który łączyłby obydwa gatunki muzyczne. - We wrześniu planujemy zorganizowanie dwudniowego cyklu koncertów - informuje Molenda - Jeden dzień jazzowy, a drugi bluesowy. Członkowie NSJ&B mają ambitne plany - Za wcześnie, by zdradzać nasze plany ale staramy się zaprosić do Namysłowa wykonawców znanych nie tylko w Polsce - zdradza prezes Molenda i dodaje - Taki festiwal rozsławiłby i wypromował nasze miasto daleko poza jego granicami.

Prezes Molenda zapewnia, że jesienny festiwal to nie jedyne w tym roku plany Stowarzyszenia - Regularnie będziemy sprowadzać do naszego miasta znane zespoły. 5 marca zapraszają nie tylko miłośników wybornego jazzu na koncert znanej już tutejszej publiczności wrocławskiej grupy Nestor Band, który odbędzie się w Pubie Pod Aniołami w Ratuszu. Można się spodziewać wieczoru pełnego standardów jazzowych. Pod koniec kwietnia w planach jest występ legendy polskiego blues-rocka, grupy Krzak. NSJ&B chcą również wyjść poza ramy koncertowe w promocji muzyki. Już wkrótce zaproszą znanych muzyków na cykl zajęć pokazowych w lokalnych przedszkolach i szkołach oraz udowodnią, że dobry jazz lub blues jest także antidotum na różnego rodzaju uzależnienia.

Namysłowskie Stowarzyszenie Jazz & Blues
Sekcje: