Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Nowy dyrektor fabryki VELUX w Namysłowie

Jorgen Laursen - nowy dyrektor fabyki Velux w NamysłowieJuż 1. września w fabryce okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie nastąpi zasadnicza zmiana kadrowa.

Jorgen Laursen  zastąpi Artura Wołoszyna na stanowisku dyrektora fabryki.

Dzisiaj odbyło się spotkanie podczas którego pracownicy mieli okazję poznać nowego przełożonego.

Jorgen Laursen jest z pochodzenia Duńczykiem. Pracuje dla firmy VELUX już od dwudziestu dwóch lat, z czego dziewięć w Danii, sześć w Chinach, a ostatnich siedem w Słowacji, gdzie pełnił funkcję dyrektora generalnego. Laursen ukończył studia MBA w Henley Business School. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Jednym z moich pierwszych zadań będzie znalezienie odpowiedniego następcy – wciąż zależy nam na tym, by zarząd w fabryce w Namysłowie był lokalny. Moim głównym celem jest stały rozwój fabryki i utrzymanie jej wyników na tym samym albo nawet wyższym poziomie. Wierzę, że jest to możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników, którzy są siłą tego zakładu. Zależy mi na budowaniu dobrych relacji z pracownikami oraz społecznością lokalną” - mówi Jorgen Laursen, nowy dyrektor fabryki VELUX w Namysłowie.

Jorgen Laursen w fabryce w Namysłowie

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Artur Wołoszyn objął stanowisko dyrektora fabryki w Namysłowie w 2008 roku. Jak wyjaśnia, decyzja o rozstaniu z grupą VELUX była jego osobistym wyborem. „Byłem dyrektorem fabryki w Namysłowie przez siedem lat. Były to lata dynamicznego rozwoju firmy. Było to możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy zarówno na gruncie fabrycznym, jak i z lokalną społecznością.  Teraz czekają mnie nowe wyzwania, poza Grupą VELUX” – wyjaśnił.

Spotkanie pracownicze Velux Namysłów

W zeszłym roku fabryka w Namysłowie obchodziła swoje dziesięciolecie. W 2012 roku została poddana gruntownej modernizacji oraz znacznie ją rozbudowano. Uruchomiono produkcję Nowej Generacji okien VELUX. Wzrosło również zatrudnienie. Obecnie w fabryce pracuje około 770 osób, z których większość pochodzi z Namysłowa.

Na terenie namysłowskiej fabryki okien znajduje się dziewięć hal produkcyjno-magazynowych, w których wytwarzane są okna drewniano-poliuretanowe oraz kołnierze aluminiowe. Mieści się tu również centrum dystrybucji okien VELUX na rynek polski
i europejski. Zakład zajmuje łącznie powierzchnię 61 tysięcy metrów kwadratowych.

Jorgen Laursen - nowy dyrektor fabyki Velux w Namysłowie
Jorgen Laursen w fabryce w Namysłowie
Spotkanie pracownicze Velux Namysłów