Lokalne firmy i instytucje: Meble Sosnowe-Meble Tapicerowane-Tartak
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Orzeł Namysłów na Mistrzostwach Polski - medalowo

Krystian BrzozowskiZakończyły się rozgrywane od piątku w Zgierzu LXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach.

W stylu wolnym na 99 uczestników wystartowało siedmiu z LKS-u Orzeł Namysłów zdobywając aż trzy medale.

Krystian Brzozowski ponownie Mistrzem Polski!

Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach - Zgierz 2015

Na pięciu matach w hali Zgierskiego MOSiR -  rywalizowali najlepsi zapaśnicy w kraju we wszystkich trzech stylach - wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. W imprezie nie zabrakło przedstawicieli Namysłowskiego Orła.

Orzeł Namysłów

W stylu wolnym na 99 uczestników wystartowało siedmiu naszych zawodników i zdobyliśmy trzy medale.

Po raz szesnasty z rzędu złoty medal w kat. wag. do 74 kg zdobył Krystian Brzozowski przechodząc do historii sportu. Krystian wszystkie swoje walki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną potwierdzając swoją całkowitą dominacją nad krajowymi rywalami.

Srebrny i " tylko srebrny " medal zdobył rywalizujący tym razem w wyższej kat. wagowej do 97 kg Radosław Marcinkiewicz. Radek przegrał minimalnie finał w końcówce z zawodnikiem z Poznania Radosławem Baranem etatowym reprezentantem polski w tej kat. wagowej. Dla naszego zawodnika start w wyższej wadze podyktowany był względami szkoleniowymi, a i tak był bliski zdobycia złotego medalu.

Radek  w kat. wag. 86 kg, w której jest zdecydowanym liderem w kraju jak i Krystian w swojej wadze do 74 kg szykują się do startu w I Europejskich Igrzyskach Olimpijskich w czerwcu w Baku ( Azerbejdżan ), gdzie zostali zakwalifikowani przez PZZ i PKOL oraz do wrześniowych Mistrzostwa Świata Seniorów  ( Las Vegas - USA ), które będą pierwszą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich 2016 roku w  Rio de Janeiro ( Brazylia ).

Kolejny medal tym razem brązowy zdobył w kat. wag. do 61 kg Patryk Dworczyk. Nasz 22 letni zawodnik mógł pokusić się nawet o złoty medal, ale chwila nieuwagi w pierwszej walce z teoretycznie słabszym zawodnikiem kosztowała go porażkę. Następne walki Patryk wygrał już zdecydowanie i zasłużenie wywalczył brąz. Na pierwszym miejscu w tej wadze znalazł się Tomasz Ogonowski z Białogardu, którego namysłowianin pokonał dwa tygodnie temu podczas MP Zrzeszenia LZS w Odolanowie.

Pozostali nasi zawodnicy także zajmowali dobre miejsca. Szymon Makuch siódme w kat. wag. do 57 kg, Robert Zubyk także siódme w kat. wag. do 61 kg. Obaj to jeszcze juniorzy 18 letni, medaliści Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20  z tego roku. Na dwunastym  miejscu sklasyfikowany został Mariusz Sajdak w kat wag. do 70 kg, a Przemysław Dzwoniarek na jedenastym w kat. wag. do 125 kg.

Trzeba tu nadmienić, że w mistrzostwach tych nie wystartował Arkadiusz Böhm, srebrny medalista z 2014 r. w kat. wag. 70 kg. Arek boryka się kontuzją, a zapewne także bardzo liczyłby się w walce o medale.

Punktacja drużynowa

W punktacji drużynowej LKS Orzeł Namysłów zajął 7 miejsce na 28 klubów ze 120 pkt., ale do trzeciej ekipy zabrakło nam tylko 11 pkt. Wygrał AKS Białogard - 171 pkt. przed WKS Grunwald Poznań - 154 pkt. oraz LKS Ceramik Krotoszyn - 131 pkt.

W zapasach kobiet LKS Orzeł Namysłów reprezentowała jedna zawodniczka Aleksandra Ciunek. 18 letnia debiutantka w kat. wagowej do 60 kg zajęła bardzo dobre piąte miejsce.