Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Orzeł Namysłów - pierwsze starty juniorów w nowym sezonie

Orzeł NamysłówW dniach od 6. do 8. lutego swoje straty w 2015 roku rozpoczęły zawodniczki i zawodnicy grupy kadetów LKS Orzeł Namysłów.

Udane starty zaliczyli Alicja Czyżowicz, Ewelina Ciunek i Paweł Malicki.

 

Dwie Nasze dziewczyny zostały powołane do reprezentacji Polski, na turniej Światowej Federacji Zapaśniczej UWW ( United World Wrestling ) do Austriackiego Wolfurtu.

Alicja Czyżowicz rozpoczęła sezon bardzo dobrze wygrywając zawody w kategorii wagowej do 52 kg zdecydowanie dominując nad rywalkami. Natomiast Ewelina Ciunek zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej do 65 kg. Dla Eweliny aktualnej Mistrzyni Europy, ale w kategorii wagowej do 49 kg był to pierwszy start od 6 miesięcy i leczeniu kontuzji której doznała podczas Mistrzostw Świata 2014 r. Po zmianie na wyższą kat. wag. jej pierwszy występ napawa optymizmem i z zawodów na zawody powinno być lepiej. Obie zawodniczki szykują się do Mistrzostw Polski, Europy i Świata w grupie do lat 17 w 2015 r.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Opiekunem zawodniczek podczas imprezy był Pan Marcin Marcinkiewicz, trener LKS Orzeł Namysłów oraz reprezentacyjny juniorek do lat 20.

W Kaliningradzie ( Rosja ) w tym samym czasie odbył się turniej międzynarodowy kadetów do lat 17, gdzie pod okiem trenera Dariusza Grzywińskiego startowała reprezentacja Polski. W tej grupie także nie zabrakło przedstawiciela Orła Namysłów.

W 10 osobowym składzie znalazł się Paweł Malicki, który rywalizował w zawodach w kategorii wagowej do 69 kg zajmując VII lokatę. Zawody miały mocną obsadę, a Paweł wygrał dwie walki i dwie minimalnie przegrał. Teraz przed Naszym zawodnikiem zgrupowanie, które po zakończeniu zawodów rozpoczęło się w Kaliningradzie i wiele na nim pracy z międzynarodowymi sparingpartnerami. Namysłowianin tak jak jego koleżanki także przygotowuje się do rywalizacji o start w Mistrzostwach Europy i Świata w tej grupie wiekowej.

Orzeł Namysłów
Trenerzy zapasów
Paweł Malicki
Kadra zapaśnicza juniorów i juniorek
Sekcje: