Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Oszukiwali na policjanta - wpadli w Namysłowie

Złapano złodziei w NamysłowiePodczas weekendu, policjanci z Namysłowa, zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa metodą na policjanta CBŚP.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, 36-latka została zatrzymana na gorącym uczynku, w mieszkaniu namysłowskich seniorów.

Starsze małżeństwo nie straciło swoich oszczędności.

Zatrzymana w Namysłowie

Namysłowscy policjanci zajmujący przestępczością gospodarczą, zatrzymali na gorącym uczynku 36-letnią kobietę, która próbowała wyłudzić 35 tysięcy złotych od pary seniorów z Namysłowa. Dzień później, mundurowi zatrzymali także jej 44-letniego męża, który również jest podejrzewany o udział w tym przestępczym procederze. Oboje pochodzą z powiatu strzeleckiego i podejrzewani są o podobne działania na terenie innych miast naszego województwa.

Metoda - na policjanta CBŚP

Oszuści podawali się za policjantów CBŚP. Rzekomy funkcjonariusz prosił o pomoc w zorganizowaniu policyjnej zasadzki i przekazanie dużej sumy pieniędzy. Oczywiście cała historia była oszustwem. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i czujności mieszkańców naszego miasta, nikt nie został oszukany.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt wobec 36-latki. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Podejrzanej parze, za próbę oszustwa namysłowskich seniorów, grozi do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy, że oszuści nie odpuszczają. Nie możemy zapominać o tym, że są osoby, które z premedytacją wykorzystują dobre serca naszych seniorów i tylko czekają na chwilę nieuwagi. Nigdy nie postępujmy pochopnie w kontaktach z nieznajomymi.

Gdy ktoś nieznajomy, w rozmowie telefonicznej, prosi nas o pieniądze jak najszybciej przerwijmy połączenie!

NIGDY nie przekazujmy pieniędzy przypadkowym osobom!

Przypominamy, że:

  • policjanci nigdy nie proszą o pieniądze!
  • nigdy nie angażują osób postronnych w policyjne działania!
  • nie zalecają przelewów na inne wskazane rzekomo bezpieczne konta!

źródło: KPP Namysłów

Złapano złodziei w Namysłowie
Sekcje: