Pewniaczki wcale nie takie pewne? Niespodzianki w historii piłkarskiej reprezentacji Polski

Mecz piłki nożnejJeżeli ktoś chciałby doszukiwać się "pewniaka" w meczach reprezentacji Polski na MŚ 2022, pierwszym skojarzeniem zapewne będzie mecz z Arabią Saudyjską. Nie ulega wątpliwości, że piłkarski potencjał naszej kadry jest zdecydowanie większy. Świadczą o tym również kursy bukmacherskie, które jasno wskazują, iż Polacy będą bardzo wyraźnymi faworytami tego spotkania. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że w historii nasza reprezentacja czasami potrafiła bardzo negatywnie zaskoczyć. Niektóre porażki z egzotycznymi reprezentacjami do dzisiaj stanowią przykre wspomnienie dla wielu kibiców.

Polska – Ekwador, czyli bolesna porażka na MŚ 2006

Mundial 2002 w Korei i Japonii był dla kibiców reprezentacji ogromnym rozczarowaniem. Polacy po bardzo słabym występie odpadli z mundialu już w fazie grupowej. Dlatego uzyskanie awansu na MŚ 2006 było dla wielu piłkarzy wielką szansą. Dobry występ na MŚ 2006 mógł przyćmić fatalne wspomnienia z azjatyckiego mundialu. Warunki były do tego dogodne. Co prawda, Polacy trafili do grupy z faworytami turnieju i jednocześnie gospodarzami – reprezentacją Niemiec. Jednak stawkę tej grupy uzupełniły dwie ekipy z Ameryki, czyli Kostaryka i Ekwador. Na papierze wszystko więc wskazywało na to, że z grupy A muszą wyjść dwie europejskie drużyny. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

Już w pierwszym meczu Polacy zanotowali wstydliwą porażkę 0:2 z reprezentacją Ekwadoru. Po niej stało się jasne, że awans jest już praktycznie niemożliwy. Trzeba jednak przyznać, że Biało-Czerwoni nieźle zaprezentowali się na tle reprezentacji Niemiec. Ostatecznie jednak gospodarze pokonali Artura Boruca w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Mecz ten zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, a wygrana 2:1 z Kostaryką była ostatnim występem Polaków podczas MŚ 2006.

Polska – Kamerun w Szczecinie, czyli bardzo słaby mecz towarzyski

Spotkania rozgrywane przeciwko afrykańskim zespołom wbrew pozorom bywają naprawdę ciężkie. Jednak mimo to w 2010 roku wydawało się, że Polacy poradzą sobie z reprezentacją Kamerunu. Tak naprawdę w tym meczu biało-czerwoni musieli obawiać się głównie Samuela Eto, który był wówczas w genialnej formie. Niestety, kapitan reprezentacji Kamerunu dobitnie potwierdził swoją wysoką dyspozycję poprzez strzelenie 2 bramek. Finalnie Polacy przegrali to spotkanie aż 0:3!

Niespodzianki na MŚ 2022? Polska – Arabia Saudyjska i historyczny bilans

Aby jednak podnieść morale kibiców, warto przypomnieć teraz mecz Polska – Arabia Saudyjska z 2006 roku. Do tej pory było to jedyne starcie Polaków z Saudyjczykami w XXI wieku. Mecz ten zakończył się wygraną Polaków 2:1. Obydwie bramki zdobył wtedy Łukasz Sosin.

Tym samym nadchodzący mecz z Arabią Saudyjską na pewno pozostanie tzw. pewniakiem. Jeżeli jednak chodzi o mecz Polska – Argentyna, typy nie są w tym przypadku już tak optymistyczne. Z tego względu wydaje się, że to właśnie mecze z Saudyjczykami oraz Meksykanami zadecydują o awansie lub jego braku.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌ 

 

Mecz piłki nożnej
Sekcje: