Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Podsumowanie projektu z PZU po lekcjach : NOWE HORYZONTY

Zajęcia z rysunku technicznegoWraz z końcem czerwca 2021 zakończyła się realizacja projektu „Nowe Horyzonty” - innowacyjnych zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży z namysłowskich szkół średnich.

Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych Prudenter Agas

Był to kolejny, zrealizowany z sukcesem, projekt Stowarzyszenia, które swoją działalnością od 2019 roku wspiera, edukuje i rozwija lokalną społeczność.

1 projekt - aż 7 cykli warsztatowych

W ramach projektu Stowarzyszenie Prudenter Agas zorganizowało siedem rozbudowanych cykli warsztatowych.

Angielski

Młodzież pogłębiła swoje umiejętności z języka angielskiego w trzech modułach: język angielski techniczny, prawny oraz w biznesie.

Dzięki współpracy z organizacją pozarządową Center for Civil Communications oraz  Learning Without Borders, w ramach zajęć  językowych odbyły się 4-dniowe warsztaty z native speakerami z Wielkiej Brytanii, USA, Nigerii i Indii. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję podyskutować po angielsku z profesjonalistami z całego świata na temat prowadzenia własnego biznesu, edukacji, bezpieczeństwa w sieci czy praw człowieka.

Rysunek techniczny i matematyka

Młodzi ludzie o zainteresowaniach technicznych wzięli udział w zajęciach praktycznych z rysunku technicznego ćwicząc precyzję i cierpliwość oraz poznali zastosowania matematyki w praktyce życia codziennego i niecodziennego.

Prawa człowieka

Kolejna grupa młodzieży pogłębiła swoją wiedzę na temat praw człowieka, w oparciu o popularne wśród dzieci bajki przygotowała scenariusze zajęć warsztatowych z praw dziecka i przeprowadziła je w Szkole Podstawowej w Wilkowie z uczniami klas szóstych i siódmych.

Szachy

Inna grupa nastolatków nauczyła się podstaw lub pogłębiła swoje umiejętności gry w szachy. Ta królewska gra cieszy się wśród dzieci i młodzieży coraz większą popularnością.

Szachy

Fotografia

Z kolei pasjonaci fotografii zdobyli wiedzę teoretyczną i ćwiczyli swoje umiejętności pod okiem doświadczonego fotografa.

warsztaty fotografii

Umiejętności debatowania

Istotną częścią projektu było też szkolenie z umiejętności debatowania. Liczna grupa młodzieży wzięła udział w profesjonalnym szkoleniu z prezesem Fundacji Projekty Edukacyjne - Janem Piosikiem, a następnie wzięła udział debatach oksfordzkich. 

Ponad 100 uczestników

W trakcie trwania projektu „Nowe Horyzonty” ponad 100 uczestników nie tylko zdobyło wiedzę, ale również wiele przydatnych w życiu umiejętności - skutecznej komunikacji, pracy w zespole czy zarządzania sobą w czasie.

W partnerstwie z Fundacją PZU

Fundacja PZUPartnerem Projektu „Nowe Horyzonty” była Fundacja PZU

Stowarzyszenie pragnie podziękować wszystkim znakomitym nauczycielom, trenerom, dziennikarzom, naukowcom, native speakerom za zaangażowanie i pobudzenie w młodzieży pasji i chęci samorozwoju. 

Podziękowania należą się również instytucjom wspomagającym:

  • szkołom ponadpodstawowym I LO, ZSM i ZSR w Namysłowie,
  • Pracowni Rozwoju i Psychoedukacji AFFIRMO oraz
  • Nadleśnictwu Namysłów. 

Prudenter AgasZapraszamy do śledzenia działalności Stowarzyszenia Prudenter Agas na:

Prudenter Agas - zespół

Szachy
Zajęcia z rysunku technicznego
Prudenter Agas - zespół
warsztaty fotografii
Prudenter Agas
Fundacja PZU