Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Policja doposażona przez Widzialną Rękę - Namysłów

Policja z maseczkamiWciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa poruszając się w przestrzeni publicznej.
Inicjatywa obywatelska Widzialna Ręka–Namysłów przekazała dla policjantów i pracowników cywilnych namysłowskiej komendy maseczki ochronne i żele dezynfekujące.
To kolejna instytucja, która otrzymała wsparcie od lokalnej grupy zapaleńców, którzy postanowili walczyć o zdrowie mieszkańców powiatu namysłowskiego w czasie epidemii.

Zwiększone potrzeby policji

Policjanci na co dzień patrolujący ulice Namysłowa i podejmujący interwencje, również są zaopatrzeni w środki ochrony osobistej. Ponieważ podczas codziennej służby funkcjonariusze zużywają po kilka
maseczek ochronnych oraz często dezynfekują ręce, dlatego każde wsparcie jest mile widziane.
 

Społeczne wsparcie

Wczoraj z pomocą przyszli nasi lokalni samorządowcy. Pani Lucyna Medyk oraz pan Artur Włodarczyk, reprezentujący inicjatywę Widzialna Ręka - Namysłów, przekazali na ręce komendanta namysłowskiej policji nadkom. Andrzeja Ostrycharczyka ponad dwieście maseczek ochronnych oraz pojemniki z żelem dezynfekującym.
 

Pomagają nie tylko policji

Dar jest tym cenniejszy, że pochodzi od osób, które mieszkają na terenie Namysłowa. Widzialna Ręka-Namysłów wyprodukowała już ponad 5000 maseczek, z którymi dzieli się od początku epidemii z tymi, którzy takiej pomocy oczekują. Osoby zaangażowane w akcję przekazali już środki ochrony dla namysłowskiego szpitala, sołectw i DPS-ów.
 
Teraz samorządowcy w poczuciu wspólnej odpowiedzialności za zdrowie i życie mieszkańców, część uszytych maseczek postanowili przekazać tym, którzy na co dzień strzegą bezpieczeństwa obywateli.
Wszyscy namysłowscy policjanci wyrażają wdzięczność paniom, które z mozołem szyją maseczki w zaciszu swoich domów oraz dziękują samorządowcom za pomoc i wsparcie.
 

O grupie

Założona 19. marca 2020 roku grupa ma ponad 900 członków a znajdziecie ją tu: https://www.facebook.com/groups/530721781205697/
Policja z maseczkami