Policjantka i seniorzy nad zalewem

Policja szkoli seniorów - nad Zalewem w MichalicachTym razem namysłowscy seniorzy z Dziennego Domu Pobytu Senior Plus ugościli policjantów w pięknym plenerze nad zalewem w Michalicach.

Celem spotkania było utrwalenie wiedzy seniorów jak uchronić się przed oszustami wyłudzającymi pieniądze oraz omówienie nowinek w przepisach ruchu drogowego.

Nie zabrakło również tematu odblasków.

Nad zalewem w Michalicach

Spotkanie odbyło się 9 czerwca nad zalewem w Michalicach. Przy pięknej pogodzie policjanci mieli czas na rozmowę i wytłumaczenie seniorom jakich sposobów dopuszczają się oszuści, aby okraść osoby starsze i samotne, często z oszczędności całego życia.

Przestępcy zmieniają metody

Sytuacje zaaranżowane przez przestępców, mają przeróżne scenariusze: od popularnej metody "na wnuczka" po bardziej wyrafinowane sposoby: na rzekomego funkcjonariusza służb mundurowych, pracownika socjalnego czy hydraulika.

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Dlatego tak ważne jest edukowanie osób starszych o najpopularniejszych metodach działania oszustów, aby nie stali się ich kolejną ofiarą.

Lokalne aktualności

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć czasu na omówienie prowadzonych remontów i zmian organizacji ruchu na namysłowskich drogach oraz omówienie znowelizowanych przepisów w ruchu drogowym.

Seniorzy z policjantką

Na koniec policjantka zajmująca się profilaktyką rozdała odblaski oraz przypomniała, jak ważne jest ich noszenie w porze jesienno-zimowej.

źródło: KPP Namysłów

Seniorzy z policjantką
Sekcje: