Lokalne firmy i instytucje: Dobra Forma
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

PRĘDKOŚĆ - akcja drogowa Policji

Biuro Ruchu Drogowego KG Policji

Ponad 200 skontrolowanych pojazdów, 80 nałożonych mandatów karnych, 3 zatrzymane prawa jazdy to efekt działań policjantów na drogach powiatu namysłowskiego podczas dwudniowej akcji „Prędkość".

Celem akcji było zapobieganie zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z ruchu drogowego piratów drogowych.

Akcja PRĘDKOŚĆ

Przez dwa dni minionego tygodnia namysłowska drogówka przy wsparciu policjantów z Kluczborka, Brzegu i Opola prowadziła działania „Prędkość”. Na drogach pracowało w tym czasie 20 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz radiowóz z videorejestratorem kontrolowali prędkość kierowców na drogach naszego powiatu. Pod „lupę” mundurowi wzięli szczególnie te szlaki komunikacyjne, na których najczęściej dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego, a więc w szczególności drogi krajowe i wojewódzkie oraz te, które mieszkańcy naszego powiatu wskazali poprzez aplikację: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ponad 200 kontroli

W ciągu dwóch dni  funkcjonariusze skontrolowali ponad 200 kierujących pojazdami. Efektem tych kontroli było ujawnienie blisko 100 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W 80 przypadkach policjanci nałożyli na kierujących mandaty karne. Z kolei za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ujawnili trzech kierowców, którym zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Za szybko w terenie zabudowanym

Najczęstszym wykroczeniem było niestosowanie się do ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym. Apelujemy, aby za kierownicą zapomnieć o pośpiechu i pamiętać, że będąc kierowcą ciąży na nas odpowiedzialność nie tylko za swoje – ale również życie innych.

informacja i zjęcia:  mł. asp. Paweł Chmielewski, Rzecznik KPP Namysłów

Policja z Namysłowa
Biuro Ruchu Drogowego KG Policji
Biuro Ruchu Drogowego KG Policji
Sekcje: 

Dodanych komentarzy: 2

Żeby ludzie nie dodali zdjęć gdzie oni śpią w nocy!
Albo Ci młodzi co się dostali do policji gdzie się spotykają z dziewczynkami. Aha i mam jeszcze nagranie jak młody jechał przez grunwaldzka 80 na godzinę bez sygnalizacji. Więc niech oni dadzą nam przykład . A nie chwali się Janusz ile on mandatów dał bo szef im kazał