Producent drzwi, okien i rolet – jak wybrać najlepszego?

Piekne oknaWybór producenta okien, drzwi lub rolet może spędzać sen z powiek osób będących na etapie budowy domu i generalnego remontu mieszkania.

Jak wybrać najlepszego dostawcę? Który producent rolet, drzwi czy stolarki okiennej jest godny zaufania?

Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy produkującej wspomniane w tytule elementy budowlane.

Wybór producenta okien to inwestycja na lata

Niezależnie od tego, czy mówimy o budowie czy sporym remoncie, w głowie mamy dalekosiężne plany, według których wstawiane elementy mają pełnić swoje zadania przez długie lata. Nie dziwi więc, że osoby noszące się z zamiarem budowlanych rewolucji chcą podejmować świadome decyzje, kierując się nie tylko atrakcyjną ceną, ale także solidnością wyrobów. Gdzie szukać produktów mających najlepszy stosunek ceny do jakości? Jak ocenić trwałość materiałów i zastosowanych technologii? Ile ofert należy sprawdzić przed podjęciem decyzji? Pytania tego typu można mnożyć, a niepewność decyzyjna może nawet powodować poślizg w inwestycji. Praktyka pokazuje, że najlepsze efekty daje współpraca z renomowanym kontrahentem. No właśnie, ale który producent okien, drzwi czy rolet jest najlepszy? Sprawdźmy, jakimi parametrami oceny warto się kierować podczas szukania firmy, u której zamówimy kluczowe dla prezencji budynku i komfortu użytkowników elementy budowlane.

Wirtualne odpowiedzi na realne pytania

Cechą współczesności jest to, że odpowiedzi na wszelkie pytania szukamy w sieci. Na co zwrócić uwagę podczas internetowych poszukiwań producenta okien, drzwi i rolet? W pierwszej kolejności warto sprawdzić stronę internetową i sposób prowadzenia kanałów w mediach społecznościowych. Nie mają co prawda one bezpośredniego przełożenia na klasę wyrobów, ale dużo mówią o profesjonalnym (lub nie) podejściu przedsiębiorstwa. Jeśli producent okien dba solidnie o swoje zaplecze marketingowe, to wielce prawdopodobne, że odpowiednio dużo czasu poświęca dbałości o jakość swoich produktów.

Drzwi wejściowe

Innym ważnym aspektem przykuwającym uwagę podczas buszowania w internecie są opinie i rekomendacje klientów. Większość z nas sugeruje się ocenami innych. Opinie internautów są oczywiście ważną wskazówką, ale nie należy ich traktować jako ostateczną wyrocznię i koronny argument przy wyborze kontrahenta. Kierując się opiniami, pamiętajmy, że część z nich może być pisana pod wpływem emocji lub być bardzo subiektywna.

Wyznacznikiem rzetelności producenta, a zarazem wskazówką dla kupujących, mogą być uzyskane przez firmę certyfikaty i wyróżnienia przyznawane w branży budowlanej.

Rekomendowany producent rolet – sprawdza się w bezpośrednim kontakcie

Decyzję o wyborze firmy do współpracy nie powinniśmy podejmować wyłącznie w oparciu o to, co zastaniemy w internecie. Warto także poświęcić chwilę na kontakt bezpośredni w postaci rozmowy telefonicznej lub wizyty w salonie sprzedaży. Sama organizacja salonu i podejście sprzedawców mogą zaważyć na decyzji o wyborze producenta okien, drzwi lub rolet. – W EUROCOLOR doskonale zdajemy sobie sprawę z mocy, jaka drzemie w wysokim poziomie obsługi klienta. Dlatego konsekwentnie rozwijamy sieć sprzedaży – zarówno salonów partnerskich, jak i autoryzowanych salonów firmowych – w których klienci mogą zapoznać się z naszą ofertą w komfortowych warunkach i z fachową asystą osoby sprzedającej. Wysoki poziom obsługi klienta jest niezmiennie od lat priorytetem w rozwoju naszego przedsiębiorstwa – mówi nam przedstawiciel działu marketingu firmy EUROCOLOR, polskiego producenta drzwi, okien i rolet.

Zakres działalności i doświadczenie

Kolejnym istotnym parametrem jest zakres działalności i ilość lat spędzonych na rynku. Tu wytyczne są dość proste: im więcej i im dłużej, tym lepiej. Większy asortyment może świadczyć o tym, że firma ma potencjał, by dobrze radzić sobie na wielu frontach. Producent drzwi, okien i rolet ma także dostęp do różnych technologii i partnerów biznesowych, przez co jest najbardziej zorientowany w aktualnych trendach i nowinkach produkcyjnych. Długie doświadczenie z kolei może być synonimem sukcesu rynkowego. Jeśli producent rolet czy innych elementów budowlanych jest obecny na rynku od, powiedzmy, prawie trzech dekad, to znaczy, że jego wyroby są odporne na wahania gospodarki i zmiany technologiczne. Istotnym aspektem jest też krajowa produkcja. Polskie fabryki działają w oparciu o określone standardy, co przekłada się na wysoką jakość elementów potwierdzoną atestami.

Godny zaufania producent drzwi daje gwarancję

Ważnym aspektem jest też gwarancja na wyroby budowlane. Jej długość zależy od rodzaju produktu, zastosowanych technologii oraz sposobu montażu. Producenci oferujący firmowy montaż (czyli prowadzony przez certyfikowanych instalatorów), mogą zaproponować dłuższy okres gwarancyjny. Co więcej, najlepsi na rynku proponują przedłużony czas gwarancji za dodatkową opłatą. – Nasi klienci mają możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego na stolarkę okienną o rok lub trzy lata za stosunkowo niewielką opłatą. Remont lub budowa to inwestycja na lata, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób pyta o możliwość przedłużenia gwarancji. Z mojej wiedzy wynika, że jest to aktualnie jedna z najkorzystniejszych propozycji gwarancyjnych na rynku – tłumaczy przedstawiciel EUROCOLOR.

Piekne okna
Drzwi wejściowe
Sekcje: