Przeszczep włosów - skuteczny i bezpieczny zabieg!

Przeszczep zaradzi wypadaniu włosówWypadanie włosów w dużej mierze dotyka mężczyzn. Przyczyn takiej sytuacji jest wiele. Osłabione mieszki włosowe, stres, przebyte choroby, zmiany hormonalne, niezdrowy styl życia, a nawet predyspozycje genetyczne. Skutecznym rozwiązaniem tego poważnego problemu może być przeszczep włosów.

Wypadanie włosów powoduje bardzo często ogromny dyskomfort i obniżenie poczucia własnej wartości. Na szczęście pomocną dłoń wyciąga do nas medycyna estetyczna, która ma w swojej ofercie zabieg przeszczepu włosów. Jest to skuteczny i bardzo bezpieczny sposób na walkę z wypadającymi włosami. Zabieg przeszczepu włosów trzeba wykonywać w dobrej i sprawdzonej klinice. Do zabiegu przeszczepu włosów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Natomiast już po przeszczepie włosów, wykonanym zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, trzeba zastosować się do zaleceń lekarskich.

Co warto wiedzieć o zabiegu transplantacji włosów?

Coraz więcej osób przekonuje się do wykonania zabiegu przeszczepu włosów. Najczęściej pacjenci decydują się na przeszczep włosów metodą FUE lub przeszczep DHI. Przeszczep metodą FUE postrzegany jest jako najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna metoda leczenia. Za pomocą narzędzi o milimetrowej średnicy pobierane są pojedyncze zespoły mieszkowe. Druga opcja, czyli przeszczep DHI, bardzo często wykorzystywany jest przez panie bowiem nie wymaga kompletnego golenia głowy. Ta metoda sprawdza się przy dość małym ubytku włosów na głowie. Po zabiegu pacjent musi przyjmować antybiotyk i leki przeciwzapalne. Powinien także unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Poza tym może od razu wrócić do wykonywania swoich codziennych czynności. Bez względu na wybraną metodę, zawsze trzeba wybierać sprawdzone kliniki, takie jak Jack Strong Hair, które mają doskonale wykwalifikowaną kadrę lekarzy i specjalistów.

Przeszczep włosów krok po kroku

Zabieg transplantacji włosów przebiega sprawnie i bezpiecznie. Jeśli odbywa się poza granicami kraju, to pierwszy dzień poświęcony jest na przylot i aklimatyzację. Wiele klinik oferuje bezpośredni transport z lotniska. Każdy pacjent ma swojego opiekuna, który od początku utrzymuje z nim kontakt i odpowiada na pytania, które się pojawiają. Kolejnego dnia zazwyczaj ma miejsce zabieg. Po śniadaniu pacjent udaje się do kliniki i rozpoczyna serię podstawowych badań. Po przejściu konsultacji z lekarzem rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie do zabiegu. Dzień trzeci poświęcony jest na kontrolę pozabiegową w klinice. Jeśli wszystko będzie w porządku pacjent otrzyma specjalne kosmetyki oraz szczegółowe informacje, w jaki sposób pielęgnować swoją głowę. Jest to również dzień, kiedy pacjent wraca już do swojego domu.

Przeszczep zaradzi wypadaniu włosów
Sekcje: