Lokalne firmy i instytucje: UNIKIDS - Uniwersytet Dziecięcy
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Radosław Marcinkiewicz z Orła Namysłów drugi w Stambule

Podum dla Radosława MarcinkiewiczaNamysłowski zapaśnik Radosław Marcinkiewicz z Orła Namysłów zdobył podium zajmując drugie miejsce w Stambule.

Turniej YASAR DOGU to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów zapaśniczych na świecie.

W dniach 27. - 29. marca 2015 roku w Stambule ( Turcja ) odbył się doroczny 43 Turniej YASAR DOGU seniorów w zapasach stylu wolnym.

Impreza miała bardzo mocną obsadę, startowało 350 zawodników z 22 krajów.

Reprezentacja Polski na turniej udała się prosto ze zgrupowania w Tbilisi ( Gruzja ) i start wypadł bardzo dobrze. Nasi zawodnicy zdobyli trzy medale. W reprezentacji Polski wystąpił zawodnik LKS Orzeł Namysłów Radosław Marcinkiewicz.

Dla Radka był to kolejny sprawdzian i przygotowanie do startu w I Europejskich Igrzyskach Olimpijskich w Baku ( Azerbejdżan ) w czerwcu oraz do startu w Mistrzostwach Świata we wrześniu w Las Vegas ( USA ), które będą pierwszą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich 2016 r.

Występujący w kategorii 86 kg Radek Marcinkiewicz spisał się doskonale. W pierwszej walce eliminacyjnej pokonał zawodnika z Turcji, w 1/8 finału wygrał z zawodnikiem Mołdawii, w 1/4 finału zwyciężył reprezentanta USA, a w półfinale także zawodnika z USA. W finale nieznacznie przegrał na pkt. z zawodnikiem Azerbejdżanu zdobywając srebro.

Medale dla reprezentacji naszego kraju zdobyli jeszcze: złoty Murad Gadzhiev (70 kg) oraz brązowy Radosław Baran (97 kg). Reprezentacja Polski w punktacji drużynowej zawodów wywalczyła IV miejsce za Turcja, Rosją i USA.

W zawodach nie startował drugi nasz kadrowicz Krystian Brzozowski ( 74 kg ) przygotowujący się do najważniejszych imprez sezonu indywidualnym cyklem.

Trenerami w klubie Radka i Krystiana są Krzysztof Pawlak oraz Marcin Marcinkiewicz, natomiast w kadrze narodowej Yusup Abdusalomov.

Przy okazji takich osiągnięć serdecznie dziękujemy sponsorom i sympatykom LKS Orzeł Namysłów.