Ranking zapaśniczy za 2015 rok - jak wypadł Namysłów?

Orzeł Namysłów - logoZarząd Polskiego Związku Zapaśniczego ogłosił rankingi za 2015 rok oraz nadał klasy sportowe.

Zawodnicy i zawodniczki Orła Namysłów pokazali się z bardzo dobrej strony.

Trzecie miejsce w kraju

W najważniejszym rankingu PZZ na najlepszy klub 2015 r. gdzie były brane pod uwagę wszystkie wyniki od grupy młodzika do seniora LKS Orzeł Namysłów został sklasyfikowany w zapasach w stylu wolnym na bardzo wysokim trzecim miejscu w kraju z 605 pkt. Zwyciężył AKS Białogard (1114 pkt.) przed LKS Mazowsze Teresin (707 pkt.). W zapasach kobiet uplasowaliśmy się na piętnastym miejscu z 138 pkt. walcząc w praktyce 2-3 zawodniczkami. Wygrał klub Cement Gryf Chełm (1284, 5 pkt.) przed WKS Grunwald Poznań (690 pkt.) i ZKS Slavia Ruda Śląska (518,5 pkt.).

Namysłowskie indywidualności bardzo wysoko

W rankingu na najlepszego zawodnika stylu wolnego, gdzie liczyły się wszystkie starty Radek Marcinkiewicz zajął drugie miejsce z 270 pkt., wygrał pochodzący z Dagestanu w Rosji Magomedmurad Gadzhiev z klubu AKS Białogard z 310 pkt., trzecie miejsce zajął wychowanek Krotoszyna, a reprezentujący WKS Grunwald Poznań Radosław Baran (170 pkt.). Na szóstym miejscu za 2015 rok sklasyfikowany został Krystian Brzozowski (145 pkt.), ale nasz zawodnik w tym roku walczył w malej ilości zawodów a to w takim rankingu bardzo się liczy. W zapasach kobiet nasze młode zapaśniczki, V-ce Mistrzynie Europy uplasowały się na następujących miejscach: Alicja Czyżowicz na 27 (66 pkt.), a Ewelina Ciunek na 44 (46 pkt.). Dalsze miejsca naszych zawodniczek podyktowane są tym, że imprezy młodszych grup wiekowych są w stosunku do grupy seniorów bardzo nisko punktowane. W rankingu zwyciężyła Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryf Chełm z 220 pkt. przed Iwona Matkowską z WKS Grunwald Poznań (215 pkt.) oraz Roksaną Zasiną z ZTA Zgierz (203 pkt.).

Namysłowski trener też na podium

W rankingu na najlepszego trenera 2015 roku w stylu wolnym szkoleniowiec Orła Krzysztof Pawlak zajął trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zdobył Cezary Jastreb (AKS Białogard), natomiast drugie Artur Albinowski (LKS Mazowsze Teresin)

Młodzicy na czwartym miejscu w kraju

W rankingu Klubowego Mistrza Polski w grupie Młodzików (12-14 lat) LKS Orzeł Namysłów zajął bardzo dobre czwarte miejsce z 66 pkt. Wygrał klub UKS Olimpia Cieszków (169 pkt.) przed LKS Ceramik Krotoszyn (120 pkt.) oraz LKS Mazowsze Teresin (102 pkt.).

Zapasy także w Domaszowicach

We wspólnym ogólnopolskim programie PZZ i Ministerstwa Sportu „ Zapasy w każdej szkole” nasza szkoła z Domaszowic (filia LKS Orzeł Namysłów) zdobyła trzecie miejsce w kraju na 66 szkoły objęte tym zadaniem pod okiem opiekunów i trenerów Panów Marcina Marcinkiewicza i Kazimierza Szelągiewicza.

LKS Orzeł interdyscyplinarnie na 5 w województwie

W rankingu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży za 2015 r. LKS Orzeł Namysłów zajął piąte miejsce w województwie opolskim ze 110 pkt. (pod uwagę były brane wszystkie kluby i  dyscypliny sportowe indywidualne i drużynowe objęte współzawodnictwem).

Oto pierwsza dziesiątka klubów woj. opolskiego:

1. Opolski Klub Taekwondo (taekwondo olimpijskie) - 242,5 pkt.
  2. KS Obuwnik Prudnik (łucznictwo) - 204,4 pkt.
  3. KU AZS PO Opole (short track) - 165,7 pkt.
  4. NTGim. Nysa (gimnastyka) - 133,66 pkt.
  5. LKS Orzeł Namysłów (zapasy) - 110 pkt.
  6. LUKS Podium Kup (lekka atletyka) - 90,75 pkt.
  7. MKS Zryw Opole (pływanie) - 86 pkt.
  8. LUKS MGOKSiR Korfantów (lekka atletyka) - 80 pkt.
  9. OTK Opole (kajakarstwo) - 79 pkt.
  10. LKS Technik Głubczyce (badminton) - 78 pkt.

Klasy sportowe:

Najwyższe z możliwych klasy sportowe MM (Mistrzowskie Międzynarodowe) PZZ przyznał:

W 2015 roku zdobyliśmy 3 medale na imprezach głównych (ME, MŚ, IE, IW):

• medal brązowy Radka Marcinkiewicza (I historyczne Igrzyska Europejskie w Baku)
  • medal srebrny Alicji Czyżowicz (na Mistrzostwach Europy Kadetek do lat 17)
  • medal srebrny Eweliny Ciunek (na Mistrzostwach Europy Kadetek do lat 17)

Razem w imprezach głównych mieliśmy 11 osobo startów (2 IE, 2 MŚS, 1 IW, 4 MEK, 2 MŚK), a w dwóch przypadkach przeszkodziły choroby i kontuzje (udział Eweliny Ciunek w MŚK - kontuzja oraz udział Radka Marcinkiewicza w IW - choroba).

Na Mistrzostwach Polski zdobyliśmy 10 medali (5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe):

• MPS 3 (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy)
  • MPJ 2 (1 srebrny i 1 brązowy)
  • OOM 4  (4 złote)
  • MP Młodzików 1 (1 brązowy)

Na turniejach międzynarodowych - starty w reprezentacji Polski zdobyliśmy 12 medali (4 złote, 5 srebrnych, 3 brązowe).

Na zawodach rangi Międzynarodowych Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski wywalczyliśmy 10 medali  6 złotych, 4 srebrne).

Na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS zdobyliśmy 6 medali (3 złote i 3 srebrne).

Ponadto osiągaliśmy wiele innych bardzo dobrych wyników i czołowych miejsc indywidualnie i drużynowo na  imprezach zapaśniczych w 2015 r.

Trenerami zawodników  w LKS Orzeł Namysłów w 2015 r. byli: Krzysztof Pawlak, Marcin Marcinkiewicz, Dariusz Stępień, Kazimierz Szelągiewicz, Patryk Dworczyk, Mateusz Malicki.