Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Samodzielne wydawanie książek – jak wygląda?

Wydawanie książekMoże się tak nie wydawać, ale samodzielne publikowanie książek daje pisarzowi wiele korzyści.

Na przykład: masz kontrolę nad tym, co jest napisane i w jaki sposób ludzie będą otrzymywać informacje; nie ma żadnych terminów ani ograniczeń dotyczących treści, masz również pełną swobodę twórczą, jeśli chodzi o projekty okładek i inne elementy.

Jak wygląda self-publishing krok po kroku?

Self-publishing

Wydanie książki jest ekscytującym procesem, ale nie zawsze łatwo jest się zorientować, jak należy postępować, by ją opublikować. Pierwszym krokiem na tej drodze jest podjęcie decyzji, jaki rodzaj publikacji najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, a następnie poświęcenie czasu na zbadanie wszystkich dostępnych opcji, zanim podejmiesz konkretne decyzje lub zobowiązania, które mogą kosztować więcej, niż są warte.

Jedną z opcji jest samodzielne wydawanie książek, czyli bez udziału wydawnictwa. Jak to wygląda? 

Przede wszystkim tekst i pomysł

Może to banalne, ale żeby wydać książkę, musisz ją najpierw napisać. Potrzebujesz dobrego tekstu, który będzie świetnie przygotowany. Następnie daj tę książkę komuś do przeczytania. Musisz znaleźć kogoś, kto dobrze Cię zna i nie ma żadnego stosunku do Twojego życia osobistego. Kogoś, komu osądowi możemy zaufać oboje, ponieważ jest to bardzo ważna decyzja, którą podejmujemy wspólnie!

Przygotowanie tekstu

Pierwszym etapem powstawania książki jest redakcja lub korekta. Pozwala ona na poprawienie błędów i ostatecznie określa jej zawartość, co może obejmować decyzję, jakie zagadnienia są wystarczająco istotne, by włączyć je do swojej pracy wraz z konkretnymi poglądami na te tematy, a także aktualizację, jeśli jest to konieczne po opublikowaniu zaktualizowanej wersji w tym procesie.

Następnie należy zlecić skład i łamanie tekstu. Po jego wykonaniu także powinno się zlecić ostatnią już korektę, która sprawdzi tekst już bardziej pod kątem typograficznym.

Wybór drukarni

Oczywiście ważnym elementem jest również wybór drukarni. Warto obejrzeć oferty drukarni internetowych, takich jak np. JKB Print, które mają w ofercie druk książek.

Jedną z najlepszych rzeczy w drukarniach internetowych jest to, że oferują one szeroki zakres i różnorodność usług. Firmy te są w stanie zrealizować każdy projekt od początku do końca, co czyni je idealnymi dla firm, które często potrzebują wielu projektów na raz i nie chcą, aby cokolwiek było wstrzymywane, ponieważ zamówienie jednego klienta trwało zbyt długo w oczekiwaniu na termin dostawy innej osoby.

Wydawanie książek
Sekcje: