Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Sukces Namysłowian

Miniony miesiąc był ważny dla portalu Namyslowianie.pl. Odnieśliśmy kilka istotnych sukcesów. Otóż po 10 miesiącach funkcjonowania przekroczyliśmy 100 tys. odwiedzin!

 

By uświadomoć sobie sukces portalu należy przyswoić sobie kilka pojęć związanych funkcjonowaniem stron internetowych. Określają one popularność danej witryny. Jest ich wiele ale my skupmy się na najistotniejszych: odwiedziny, odsłony i użytkownicy unikalni.

 

Odsłony - to łączna liczba odsłon stron w witrynie w określonym wymiarze.
Odwiedziny - to liczba odwiedzin witryny przez użytkowników (niepowtarzalne sesje zainicjowane przez wszystkich użytkowników witryny).
Użytkownik unikalny - użytkownicy pojedyńczy, którzy odwiedzają określony serwis w danym przedziale czasowym.

 

Poprę to przykładem. W ciągu jednego dnia portal odwiedziło 1000 osób. Każda z nich weszła na stronę główną, potem na podstronę Katalogu Firm, a potem do Kalendarium. Można powiedziećże każda z tych tysiąca osób odwiedziła 3 podstrony w ramach portalu. W sumie daje to 3 tys. odsłon w ciągu tego dnia. Jeśli w ciągu tego sdamego dnia te 1 tys. osób wyłączy i włączy portal 5 razy, to możemy mówić o 5 tys. odwiedzin. Jeśli następnego dnia te same osoby (w liczbie 1 tys.) również wejdą na portal (i nikt poza tym!), to program do zliczania statystyk zliczy, że w ciągu dwóch dni portal odwiedziło 1 tys. użytkowników unikalnych.

 

Przełóżmy to teraz na ruch na portalu. Interesuje nas okres czasu równy 10 miesiącom od początku istnienia portalu (sierpień 2009 - maj 2009).

Z poniższego wykresu wynika, że w drugiej połowie maja licznik portalu przekroczył 100 tys. odwiedzin:

 

To wszystko dzięki niemal 30 tys. pojedyńczych użytkowników, którzy odwiedzili w tym czasie portal Namyslowianie.pl:

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

 

Ta ilość użytkowników dokonała blisko 570 tys. odsłon podstron portalu:

 

Maj 2010 był również szczególny z jeszcze jednego powodu. Otóż miesiąc ten był pierwszym, w którym portal po raz pierwszy osiągnął 20 tys. odwiedzin.

 

Statystyki portalu Namyslowianie.pl od początku są zliczane za pomocą Google Analytics, narzędzia udostępnianego przez firmę Google. Statystyki generowane przez Google Analytics są powszechnie uznawane.
Metodologia analiz na portalu Namyslowianie.pl od początku jest niezmienna, więc prezentowane dane przekładają się na faktyczne tendencje ruchu na portalu.

 

W tym miejscu Naszym Użytkownikom [jakże unikalnym:)], wszystkim na raz i każdemu z osobna, należą się podziękowania. Za zaufanie, wiarę, wskazówki i często krytykę. Serwis Namyslowianie.pl jest budowany przez Was, Drodzy Namyslowianie. To jest nasz sukces, choć to dopiero początek :) Dziękujemy!

 

Redakcja portalu Namyslowianie.pl
 

Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Sekcje: