Świetny międzynarodowy start Alicji Czyżowicz

Mistrzostwa Europy Juniorek w zapasach 2017Zawodniczka LKS „Orzeł” Namysłów Alicja Czyżowicz wywalczyła piąte miejsce w rozegranych w Dortmundzie (Niemcy) Mistrzostwach Europy juniorek do lat 20 w zapasach kobiet.

Zawody odbyły się w dniach 28-30 czerwca 2017 roku a Ala rywalizowała w kategorii wagowej do 55 kg.

 

Nasza zawodniczka, która w 2016 roku także zajęła piąte miejsce podczas ME, a w 2015 roku została V-ce Mistrzynią Europy do lat 17, była bardzo bliska wywalczenia medalu. W swojej pierwszej walce Ala wygrała pewnie z reprezentantką Litwy, a w drugiej zwyciężyła Mistrzynie Świata juniorek Leile Gurbanovą z Azerbejdżanu. W ½ finału uległa późniejszej złotej medalistce zawodniczce z Ukrainy. W walce o podium  Ala  doznała nieznacznej porażki z zawodniczką z Białorusi, a zabrakło jej tylko  1 sekundy by wywalczyć brązowy medal.

Mimo braku zdobycia miejsca na podium Ala zaprezentowała się więcej niż dobrze i na następnych zawodach takiej rangi będzie jedną z kandydatek do medalu. Teraz przed namysłowianką start w Mistrzostwach Świata w Finlandii, gdzie liczymy na dobry występ!

Polska ekipa prowadzona przez trenera z Namysłowa Marcina Marcinkiewicza (I trener) i Sebastiana Pawlaka - Siedlce (trener współpracujący) spisała się bardzo dobrze zajmując czwarte miejsce w punktacji drużynowej,  wyprzedzając wiele bardzo mocnych reprezentacji.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Zawodniczki trenera Marcina wywalczyły trzy medale, a dokonały tego zapaśniczki LUKS Suples Kraśnik: Beata Kośla (do 44 kg), która zdobyła brązowy medal oraz Aleksandra Wólczyńska (do 63 kg), która zajęła drugie miejsce. O trzecie miejsce na podium postarała się także reprezentantka MZK Unii Racibórz Agata Walerzak (do 48 kg).

Niestety na mistrzostwa nie pojechała lecząca kontuzję „Nasza” faworytka do medalu w kat. wag. do 67 kg Ewelina Ciunek, która wróci do rywalizacji w 2018 roku.

Wielkie gratulacje i powodzenia w następnych imprezach dla całej ekipy, a dla Ali medalu na Mistrzostwach Świata , a dla Eweliny zdrowia i medali w 2018 roku!

Mistrzostwa Europy Juniorek w zapasach 2017