Szlakiem namysłowskich fortyfikacji

Bardzo ciekawie zapowiadają się w tym roku obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Namysłowie. Pasjonaci historii i ciekawostek naszego regionu, a także zamiłowani fotografią będą mogli pozwiedzać miejskie fortyfikacje. Wystarczy tylko 19 i 20 września stawić się na godzinę 10.00 pod Basztą Prochową przy Bramie Krakowskiej. Stamtąd pod przewodnictwem Jadwigi Kaweckiej, instruktor ds. zabytków z Namysłowskiego Ośrodka Kultury ruszymy "Szlakiem miejskich fortyfikacji".
Będzie to niebywała okazja by zobaczyć ciekawe historycznie miejsca w naszym mieście. W programie jest m.in. zwiedzanie Baszty Prochowej oraz wejście na punkt widokowy. Znając pasję pani Jadwigi do opowiadania o historii Namysłowa, możemy być pewni, że nie raz nas zaskoczy ciekawą informacją. Polecamy wszystkim, którzy chcą miło, aktywnie i pożytecznie spędzić wrześniowy weekend.
W ramach obchodów w Galerii na Piętrze w NOK będzie można obejrzeć wystawę pt. „Namysłowskie fortyfikacje na przestrzeni wieków”. Jej otwarcie planowane jest 18 września o godzinie 16.00.

Namysłów - aktualności.
Sekcje: