Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Szpilka vs Wrzosek - kiedy zobaczymy to arcyciekawe starcie?

Artur Szpilka vs. Arkadiu WrzosekFani MMA już wkrótce będą mieli co oglądać. Na gali KSW zmierzą się ze sobą dwaj niezwykle doświadczeni bokserzy: Arkadiusz Wrzosek i Artur Szpilka. Ich starcie będzie absolutnym hitem.

Pojedynek odbędzie się 11 maja w Ergo Arenie. W poniższym artykule przedstawiamy pełen pakiet informacji na temat zapowiadanego starcia Szpilki i Wrzoska. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Artur Szpilka zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem!

Marcin Lewandowski oświadczył niedawno, że w trakcie gali XTB KSW: Epic realizowanej w związku z dwudziestoleciem działalności federacji, kibice będą mogli liczyć na wiele wyjątkowych walk. Jednym z takich pojedynków będzie starcie niezwykle utalentowanego pięściarza z kick-bokserem. Mowa tutaj o starciu Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem. 

Walka Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem odbędzie się już niedługo, bo 11 maja. Zostanie ona zorganizowana w Ergo Arenie, czyli wyjątkowej hali zlokalizowanej na pograniczu Gdańska i Sopotu. Początkowo gala miała odbyć się później, jednak dzięki sprzyjającym okolicznościom podjęta została decyzja o przyspieszeniu jej organizacji. Jak wskazują typy na MMA, zarówno Szpilka jak i Wrzosek mają duże szanse na wygraną. 

Warto zaznaczyć, że o pojedynku Szpilki i Wrzoska mówiło się już od bardzo dawna - zwłaszcza, gdy obaj zawodnicy zdecydowali się na wejście do organizacji KSW. Pierwsza próba miała miejsce na początku 2023 roku. Wówczas Szpilka i Wrzosek mieli zmierzyć się ze sobą podczas gali XTB KSW 78. Niestety, w wyniku kontuzji pleców byłego pięściarza przeprowadzenie walki okazało się całkowicie niemożliwe. Na koniec 2023 roku znów planowano walkę, jednak tym razem również kłopoty zdrowotne Artura Szpilki stanęły na przeszkodzie. Wszystko wskazuje jednak na to, że obecnie Artur Szpilka jest już w pełni zdrowy, a jego pojedynek z Wrzoskiem dojdzie do skutku. 

Jakie doświadczenie w walkach w okrągłej klatce ma Artur Szpilka i Arkadiusz Wrzosek? 

Każdy z panów ma pewne doświadczenie w braniu udziału w walkach w okrągłej klatce. Mianowicie: Artur Szpilka do tej pory rozegrał dwie walki tego typu. Co ważne, w pierwszej z nich udało mu się znokautować Siergieja Radczenkę, zaś w drugim zwyciężył z Mariuszem Pudzianowskim. 

Z kolei Arkadiusz Wrzosek w swojej dotychczasowej karierze rozegrał już cztery walki w ramach KSW. Jaki był ich przebieg? W pierwszym z nich, gdzie zmierzył się Tomaszem Sararą, odniósł bardzo szybkie i pewne zwycięstwo. Jego kolejne trzy pojedynki również były dla niego szczęśliwe - zwyciężał on kolejne z Tomasem Moznym, Bogdanem Stoicą oraz Ivanem Vitasoviciem.  

Zarówno Artur Szpilka jak i Arkadiusz Wrzosek od niedawna są klasyfikowaniu w rankingu wagi ciężkiej KSW. Miano mistrza pełni Phil De Fries. Jak wygląda pozycja Szpilki i Wrzoska? Szpilka zajmuje miejsce dziesiąte, zaś Wrzosek dwunaste, zatem pozycja obu zawodników jest bardzo zbliżona, jednak to Szpilka jest lepiej oceniany. 

Warto zaznaczy, że 11 maja w Ergo Arenie na XTB KSW 94 odbędzie się też walka o tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej. W ramach rewanżowego starcia zmierzą się ze sobą Patryk Kaczmarczyk oraz Robert Ruchała. 

 

Artur Szpilka vs. Arkadiu Wrzosek
Sekcje: