Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Undergroundowe urodziny w NOK. Rozdajemy wejściówki!

W najbliższą sobotę sala widowiskowa Namysłowskiego Ośrodka Kultury zabrzmi zapewne chóralnym "Sto lat". Okazją ku temu będzie specjalny koncert dwóch znanych formacji obchodzących jubileusze swojej działalności muzycznej: pilskiego Aliansu i namysłowskiej Taumaturgii. Smaczku temu wydarzeniu dodaje fakt, że całość uświetni część żywej legendy polskiej sceny reagge, zespołu Bakshish, czyli JareX i Monika w odsłonie soundsystemowej.Alians to jeden z najdłużej istniejących zespołów polskiej sceny niezależnej. Muzyka funkcjonującej już od 20 lat formacji, to niecodzienna mieszanka takich nurtów jak: punk, hardcore, folk, reggae i ska. Na skutek własnie działalności takich zespołów jak np. Alians, Świat Czarownic, czy Globtroter zyskała miano pilskiego brzmienia lub punky reggae, które odbiło znaczące piętno na polską muzykę lat 90-tych. W instrumentarium Aliansu występuje nietypowy na scenie punk instrument - akordeon. W tekstach zespołu przeważa tematyka społeczna, na początku kariery inspirowana przede wszystkim ideologią anarchistyczną, obecnie rewolucyjnymi ruchami latynoskimi. 

Drugi z zespołów, znany dobrze namysłowianom, to rodzima Taumaturgia, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Muzyka cudotwórców oscyluje wokół takich nurtów jak folk-punk, reggae, ska. Zadziorne gitary i skoczne rytmy ska zgrabnie kontrastują z dźwiękami, charakterystycznych dla kapel punky-reggae, fletów. Piosenki Taumaturgii traktują o sprawach jak najbardziej poważnych i istotnych, jak np. seksizm, ekologia, konsumpcjonizm etc. Dwa lata temu zespół wydał album "Paranoje codzienności" na którym znalazło się 20 utworów w tym jako bonus 10 utworów z pierwszego materiału, kasety "Tscha" z 2001 roku.

Święto tych dwóch formacji umili swoją obecnością część znanej kluczborskiej grupy Bakshish - JareX, czyli wokalista Jarek Kowalczyk oraz namysłowianka Monika Biczysko. Jako Bakshish Soundsystem zaprezentują swoje najnowsze solowe produkcje, utwory z repertuaru Tabu Duby oraz oczywiście dobrze znane piosenki zespołu Bakshish.

Patronat medialny nad koncertem sprawuje portal Namyslowianie.pl

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Koncert odbędzie się 20.02.2010 o godz. 19.00. Bilety są do nabycia w Namysłowskim Ośrodku Kultury w cenie: 13 zł wdo 19.02 i 16 zł w dniu koncertu.

Uwaga! Mamy do rozdania 3 pojedyńcze wejściówki na sobotni koncert. Wystarczy wziąć udział w naszej zabawie i w komentarzach do niniejszego artykułu opublikować odpowiedź na pytanie:

Czyje urodziny przypadają 20 lutego br.:
a. Kurta Cobaina (zm. wokalista i gitarzysta zespołu Nirvana)?
b. Artura Boruca (polski bramkarz)?
c. Julii Wołkowej (wokalistka zespołu t.A.T.u)?
d. Rihanny (amerykańska piosenkarka)?
e. Igi Wyrwał (modelka)?

Spośród zarejestrowanych na portalu użytkowników, którzy odpowiedzą na pytanie wybierzemy trzy osoby, które otrzymają wejściówki.

Alians koncert Namysłów.
Alians w Namysłowie koncert.
Sekcje: