Wkrótce otwarcie nowego mostu

Ku końcowi mają się prace związane z przebudową mostu na rzece Widawie w Namysłowie. Nowa przeprawa powstała w miejscu starego drewnianego mostu łączącego namysłowskie Stare Miasto z m.in. Kamienną, Rychnowem, Bukową Śląską oraz Michalicami.

 

- W połowie września oddamy most do użytkowania - zapewnia Grzegorz Kubat, wiceburmistrz Namysłowa - W tej chwili wylaliśmy już górną kondygnację i montujemy tzw. nadbudowę, czyli np. bariery.

 

Poprzedni most o konstrukcji metalowo-drewnianej nie nadawał się już do użytku. Z tego powodu zdemontowano całą konstrukcję i zastąpiono ją betonową. - Jak twierdzą konstruktorzy i wykonawcy to będzie most na kolejne dwadzieścia wieków - mówi Grzegorz Kubat.

 

Most będzie miał zamontowane tzw. zastawki, dzięki czemu będzie także można regulować wpływy i wypływy wody w Widawie. Będzie on pełnił rolę małej śluzy.

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

 

Mimo, że most powinien być gotowy na początku wrzesnia, to trzeba jeszcze czekać na wszelkie odbiory techniczne. Całkowity koszt jego budowy to ponad 2,2 mln zł.

 

Mówi wiceburmistrz Grzegorz Kubat:

Namysłów - aktualności.
Sekcje: