Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Wybierając maszyny czyszczące do firmy - na co zwrócić uwagę?

Jaka maszyna do czyszczeia dużych powierzchni?Rynek usług sprzątania jest bardzo rozbudowany i założenie firmy sprzątającej musi być poprzedzone dokładnymi badaniami sytuacji tego rynku w danym regionie. Wyboru maszyn czyszczących dla firmy dokonuje się po ustaleniu, jaki segment rynku ma ona obsługiwać. Niekiedy jest to trudne i trzeba się nastawić na szerszy asortyment usług. Na co zatem zwracać uwagę, wybierając sprzęt dla firmy?

Maszyny do mycia podłóg

Maszyna do mycia podłóg jest urządzeniem, które powinno znajdować się w każdej firmie sprzątającej. Do czyszczenia większych powierzchni przeznaczone są automaty szorująco – zbierające, znacznie usprawniające pracę i eliminujące konieczność przerwy w pracy, np. w magazynie bądź hali produkcyjnej. Operacje: mycia, szorowania, zbierania roztworu myjącego i osuszania odbywają się w jednym przebiegu. Nowoczesne maszyny czyszczące do posadzek mają zasilanie przewodowe lub bateryjne. Do niewielkich powierzchni, np. salonu w domu jednorodzinnym, małego sklepu osiedlowego, wystarczy małogabarytowy automat szorująco – zbierający zasilany kablowo. Jeżeli czyszczona powierzchnia jest duża lub dostęp do źródła zasilania jest utrudniony, potrzebna będzie maszyna z zasilaniem bateryjnym. 

W sytuacji, kiedy czyszczenie podłogi wiąże się z przemieszczaniem po schodach, poręczniejsza jest maszyna kablowa. Jest ona znacznie lżejsza od bateryjnej i łatwiej przenosić ją między piętrami. Z kolei do powierzchni bardzo dużych, np. posadzek w hipermarketach lub galeriach handlowych, odpowiednia jest bateryjna maszyna samojezdna, z fotelem dla operatora. W mniejszych sklepach samoobsługowych wystarczająca będzie maszyna bateryjna prowadzona przez osobę obsługującą.

Szeroką ofertę automatów szorująco – zbierających, w tym firmy Numatic, prezentuje euroczystosc.pl

Mniejsze urządzenia do mycia podłóg

Do mniejszych urządzeń czyszczących należą szorowarki. Najpopularniejsze są szorowarki jednotarczowe. Ich konstrukcja jest prosta i kompaktowa; nie mają wbudowanego układu odsysającego, który zbiera roztwór myjący i osusza czyszczoną powierzchnię. Szorowarki jednotarczowe przeznaczone są do czyszczenia różnego rodzaju posadzek za pomocą obracającej się szczotki tarczowej. Można szczotkę zastąpić padem, dzięki któremu szorowarka może przybrać funkcję polerki lub froterki.

Szorowarki jednotarczowe współpracują z odkurzaczami do pracy na mokro. Na stronie https://bonus-czystosc.pl/ można nabyć zestaw – szorowarka jednotarczowa + odkurzacz Numatic ze znanej rodziny Henry. Oczywiście odkurzacz może pracować jako oddzielne urządzenie, zarówno na mokro, jak i na sucho, co stanowi dodatkową zaletę.

Nieco droższym rozwiązaniem są szorowarki walcowe, posiadające wbudowany system odsysania i stanowiące w zasadzie mały automat szorująco – zbierający. Można do takiej szorowarki zakupić szczotki w zależności od potrzeb: czarną – twardą, szarą – średnio twardą i żółtą – miękką.

Wózek do sprzątania – niezbędny w każdej firmie

Wózki do sprzątania to najważniejsze narzędzie pomocnicze, ułatwiające pracę personelowi firmy sprzątającej. Istnieje kilka rodzajów wózków; ich wspólną cechą powinna być lekkość, zwrotność, poręczność i wyposażenie w niezbędne akcesoria, w zależności od przeznaczenia. Pod tym względem rozróżnia się wózki:

  • Do sprzątania kompleksowego – uniwersalne, wyposażone w wiadra, mopy, półki i pojemniki na płyny do mycia różnych powierzchni, ścierki, gąbki, itp.
  • Do mycia podłóg – najpopularniejsze są dwuwiadrowe z wyciskarką do mopa, sznurkowego i płaskiego oraz pojemnikami na środki myjące
  • Do mycia podłóg w hotelu lub szpitalu – wyposażone w zestaw akcesoriów i środków do mycia podłóg i innych powierzchni, dezynfekcji, sprzątania ręcznego i pojemniki na odpady
  • Do zbierania i przewożenia odpadów różnego rodzaju, z uchwytami na worki, przeznaczone do poszczególnych frakcji odpadów (papier, tworzywa i metale, szkło, odpady bio i zmieszane).

Szeroki asortyment wózków do sprzątania, w tym także firmy Numatic, dostępny jest na wskazanych stronach. Warto zwrócić uwagę czy dany wózek ma modułową budowę. Można wówczas dostosować każdy wózek do aktualnej potrzeby, dokładając określony moduł. Zakup takiego wózka jest optymalnym rozwiązaniem dla firmy, która rozpoczyna działalność usługową.

Na co zatem zwracać uwagę podczas poszukiwania maszyn czyszczących do nowej firmy sprzątającej? Ważne powinno być zastosowanie, możliwie jak najszersze. A przede wszystkim istotna jest jakość urządzeń; muszą one być trwałe, solidnie wykonane i wytrzymałe. Za jakość trzeba jednak zapłacić, dlatego dystrybutorzy oferują systemy zakupów ratalnych lub leasingu.

Jaka maszyna do czyszczeia dużych powierzchni?
Sekcje: