Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Wyniki namysłowian podczas III Międzynarodowego Memoriału Witka i Patryka

Wyniki III memoriału w zapasach w Namysłowie 201618. i 19. listopada 2016 roku w sali „Orła” w Namysłowie odbył się III Międzynarodowy Memoriał imienia Witka Prociaka oraz Patryka Żymańczyka w zapasach stylu wolnym.

Poniżej prezentujemy zwycięzców oraz wyniki zawodników z Namysłowa:

MŁODZICY:

38 kg:

1. Bartosz Sołtys (UKS „Olimpia” Cieszków)

5. Adrian Matyjasek (LKS „Orzeł” Namysłów)

7. Gracjan Matyjasek (LKS „Orzeł” Namysłów)

42 kg:

1. Dominik Wróbel (AKS Białogard)

3. Marcin Stanek (LKS „Orzeł” Namysłów)

5. Wiktor Bender (LKS „Orzeł” Namysłów)

8. Patryk Bratosiewicz (LKS „Orzeł” Namysłów)

47 kg:

1. Dawid Dąbek (MGLS „Wiatr” Wołów)

7. Kamil Niezgoda (LKS „Orzeł” Namysłów)

53 kg:

1. Mateusz Buczkowski (LKS „Orzeł” Namysłów)

2. Krystian Krupiński (LKS „Orzeł” Namysłów)

5. Sebastian Stępień (LKS „Orzeł” Namysłów)

12. Jakub Kamiński (LKS „Orzeł” Namysłów)

19. Maciej Sarnicki (LKS „Orzeł” Namysłów)

73 kg:

1. Kacper Bieleń (LKS „Orzeł” Namysłów)

5. Krystian Malicki (LKS „Orzeł” Namysłów)

9. Borys Juzwiszyn (LKS „Orzeł” Namysłów)

10. Kacper Adamiak (LKS „Orzeł” Namysłów)

JUNIORZY:

60 kg:

1. Robert Dobrodziej (KS „Budowlani” Łódź)

3. Szymon Makuch (LKS „Orzeł” Namysłów)

3. Jakub Makuch (LKS „Orzeł” Namysłów)

66 kg:

1. Wiktor Szmulaj (LKS „Mazowsze” Teresin)

7. Robert Zubyk (LKS „Orzeł” Namysłów)

8. Patryk Kacprzak (LKS „Orzeł” Namysłów)

74 kg:

1. Patryk Ołenczyn (LKS „Dąb” Brzeźnica)

2. Paweł Malicki (LKS „Orzeł” Namysłów)

7. Hubert Południak (LKS „Orzeł” Namysłów)

84 kg:

1. Krzysztof Sadowik (WKS „Śląsk” Milicz)

3. Mateusz Malicki (LKS „Orzeł” Namysłów)

3. Przemysław Komsa (LKS „Orzeł” Namysłów)

5. Rafał Czyżowicz (LKS „Orzeł” Namysłów)

15. Jakub Wandycz (LKS „Orzeł” Namysłów)

KLASYFIKACJA KLUBOWA (sześć najlepszych klubów):

 1. LKS „Orzeł” Namysłów
 2. KS „Budowlani” Łódź
 3. LKS „Dąb” Brzeźnica
 4. KS „Bloczek Team” Pelplin
 5. AKS Białogard
 6. LKS „Mazowsze” Teresin

Organizator imprezy

Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Namysłów. Zawody miały na celu już po raz trzeci upamiętnienie i uhonorowanie tragicznie zmarłych w wyniku wypadku samochodowego dnia 9 grudnia 2013 r. w drodze na pokaz zapaśniczy dla młodzieży szkolnej zawodników miejscowego Orła.

Witek (rocznik 94) to reprezentant Polski na wielu imprezach w tym Mistrzostwach Świata, Mistrz i medalista Mistrzostw Polski, członek kadry Narodowej, ogromnie utalentowany i perspektywiczny zawodnik. Witek był wielką nadzieja Namysłowa na medale Mistrzostw Europy, Świata oraz Igrzysk Olimpijskich.

Patryk (rocznik 95) z racji mniejszego stażu treningowego nie miał jeszcze tak wysokich wyników sportowych, ale był bardzo ambitny i zaangażowany i z czasem zapewne by osiągnął sukcesy. Realizował się jako sportowiec i sędzią okręgowy.

Obaj chłopcy to wspaniali młodzi ludzie i sportowcy, bardzo lubieni przez kolegów i koleżanki.

Mocna obsada

Impreza miała jak zawsze bardzo mocną obsadę, szczególnie biorąc pod uwagę że jest to turniej towarzyski. W zawodach startowało wielu kadrowiczów i medalistów Mistrzostw Polski, między innymi: Patryk Ołenczyn (Dąb Brzeźnica), Krzysztof Sadowik (Śląsk Milicz), Robert Dobrodziej (Budowlani Łódź), Wiktor Szmulaj i Adrian Wagner (obaj Mazowsze Teresin) oraz namysłowianie Paweł Malicki, Robert Zubyk, Szymon Makuch, Jakub Makuch, Rafał Czyżowicz.

Do walk stanęło stu zawodników z dwudziestu czterech klubów z trzech krajów (Niemcy, Ukraina, Polska) oraz ośmiu województw w dziewięciu kategoriach wagowych (pięć kat. młodzików do lat 14 oraz cztery w grupie juniorów do lat 20).

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Niemcy reprezentowane były przez kluby TSG Backnaug, SV Ebersbach oraz KG Laudenbach-Sulzbach, gdzie trenerem i zawodnikiem jest namysłowianin oraz wychowanek „Orła” Arkadiusz Böhm. Arek to wielokrotny mistrz kraju i reprezentant Polski i nadal czynny zawodnik naszego klubu. Natomiast przedstawicielem Ukrainy był zawodnik z Lwowa trenujący aktualnie w Budowlanych Łódź. Z Polskich klubów do rywalizacji przystąpiły następujące kluby: KS „Bloczek” Team Pelplin (woj. pomorskie), LKS „Mazowsze” Teresin (woj. mazowieckie), LKS „Platan” Borkowice (woj. mazowieckie), LKS Feniks „Pesta” Stargard (woj. zachodniopomorskie), MLKS „Wisła” Świecie (woj. kujawsko -pomorskie), AKS Białogard (woj. zachodniopomorskie), CSIR Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie), WKS „Śląsk” Milicz (woj. dolnośląskie), ULKS „Bizon” Milicz(woj. dolnośląskie), MGLZS „Wiatr” Wołów (woj. dolnośląskie), KS „Budowlani” Łódź (woj. łódzkie), SMS „20” Łódź (woj. łódzkie), ZKS „Slavia” Ruda Śląska (woj. śląskie), LKS „Dąb” Brzeźnica (woj. śląskie), KS „Lotnik” Wrocław (woj. dolnośląskie), UKS „Iron Bulls” Bielawa (woj. dolnośląskie), MULKS „Junior” Dzierżoniów (woj. dolnośląskie), UKS „Olimpia” Cieszków (woj. dolnośląskie) oraz gospodarze LKS „Orzeł” Namysłów (woj. opolskie).

Sędzią głównym zawodów był Pan Dariusz Stępień z Namysłowa, a spikerem Pani Edyta Marcinkiewicz także z Namysłowa.

Same walki odbywały się dnia 19 listopada od godzin rannych do godziny 18:30. Do południa odbywały się walki eliminacyjne i o brązowe medale, a o godzinie 16, 30 rozpoczęła się uroczysta „Gala finałowa” w przepięknej oprawie poprzedzona uroczystym otwarciem zawodów przez niezastąpionego Prezesa klubu LKS „Orzeł” Namysłów Pana Kazimierza Szelągiewicza.

Wspaniała atmosfera i oprawa

Memoriał miały godną oprawę i odbywał się we wspaniałej atmosferze. Zmagania sportowców oglądała bardzo duża liczba kibiców i zaproszonych gości (w tym rodzice i rodzeństwo, rodziny, sympatie, przyjaciele Witka i Patryka). Rodzice podczas „Gali finałowej” przez Prezesa klubu zostali uhonorowani pamiątkowymi tablicami. Zawody zaszczycił swoją obecnością V-ce Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Pan Maciej Zakowicz oraz Poseł na Sejm RP VIII kadencji Pan Bartłomiej Stawiarski. Rywalizację oglądali także przedstawicieli władz miasta Namysłów w osobach Burmistrza Pana Juliana Kruszyńskiego i V-ce Burmistrza Pana Artura Włodarczyka oraz Przewodniczący WZ LZS w Opolu Pan Gerard Halama, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie Pan Jacek Pietroszek - szkoły do której uczęszczali Witek i Patryk i w której to uczy się od lat większość namysłowskich zapaśników i zapaśniczek, Pani Dyrektor Zespołu Gimnazjalno - Szkolnego w Domaszowicach Bożena Hendrysiak - szkoły w której to filię zapaśniczą posiada nasz klub. Zapaśników w tym roku oklaskiwała także duża grupa naszych sponsorów. Dodatkowo walki bacznie obserwowali i kibicowali swoim młodszym kolegom najlepsi w historii miasta sportowcy, a zarazem namysłowianie i zapaśnicy miejscowego „Orła” Krystian Brzozowski, Radosław Marcinkiewicz, Marcin Pawlak.

W przerwie zawodów delegacje klubów i zaproszonych gości udały się na cmentarz w celu złożenie wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy na grobach naszych chłopców. W kategoriach memoriałowych tj. do 66 kg - juniorów (kat. Witka) i do 74 kg - juniorów (kat. Patryka) medalistów nagradzali rodzice zawodników.

Od strony sportowej zawody w punktacji drużynowej po raz kolejny zdominowali zawodnicy z „Orła” Namysłów którzy zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się zapaśnicy KS „Budowlanych” Łódź, a na trzecim goście z woj. śląskiego LKS „Dąb” Brzeźnica.

Nagrody indywidualne

W tym roku wszystkie nagrody indywidualne przypadły gospodarzom. Najlepszym zawodnikiem imprezy został uznany zwycięzca najliczniejszej i mocno obsadzonej (21 uczestników i trzech aktualnych medalistów MP w tej wadze) kat. wag. do 53 kg - młodzików Mateusz Buczkowski (Orzeł). Nasz brązowy medalista Mistrzostw Polski młodzików z 2016 i 2015r., który pokonał w finale swojego kolegę z klubu Krystiana Krupińskiego (także brązowy medalista MP młodzików z 2016r.) w zawodach wszystkie swoje walki wygrał z dużą łatwością przed czasem i zasłużenie otrzymał to wyróżnienie z rąk Pana Wojtka Ohlaszenego (firma Fotokurier EU), który ufundował nagrodę finansową w kwocie 600 zł. Najlepszym zawodnikiem z Namysłowa wybrano Pawła Malickiego, który minimalnie przy remisie 7-7 przegrał finał kat. memoriałowej do 74 kg - juniorów z wielokrotnym reprezentantem Polski i mistrzem i medalistą MP juniorów i seniorów Patrykiem Ołenczynem z Dębu Brzeźnica. Paweł, który zmagał się z kontuzją kolana był bliski wygranej, ale ostatecznie musiał się zadowolić srebrnym medalem. W tej kat. nagrodę finansową w kwocie 600 zł fundował Dj Jezus Paweł Kozłowski. Dodatkowo po raz pierwszy została wprowadzona nagroda ufundowana przez Zarząd LKS „Orzeł” Namysłów w postaci pięknego pucharu dla najmłodszego zawodnika imprezy, którym został zaledwie dziewięcioletni Gracjan Matyjasek (Orzeł Namysłów - 38 kg).

Namysłowianie których prowadził podczas zawodów trener Orła i zarazem reprezentacji Polski juniorek do lat 20 Marcin Marcinkiewicz walczyli bardzo dobrze, a poziom walk był bardzo wysoki. Na największe słowa uznania zasłużyli wspomniani już Mateusz Buczkowski, Paweł Malicki, Krystian Krupiński oraz Kacper Bieleń, który zwyciężył w kat. wag. do 73 młodzików. Kolejnymi naszymi medalistami zostali: Marcin Stanek III miejsce w kat. wag. do 42 młodzików, Szymon Maluch III miejsce w kat. wag. do 60 kg juniorów, Jakub Maluch III miejsce w kat. wag. do 60 kg juniorów, Przemysław Komsa III miejsce w kat. wag. do 84 kg juniorów, Mateusz Malicki III miejsce w kat. wag. do 84 kg juniorów. Z powodu kontuzji z zawodów musiał wycofać się nasz kandydat do medalu w kat. wag. do 66 juniorów Robert Zubyk.

Dzięki pięknej oprawie i doskonałemu prowadzeniu przez Panią Edytę Marcinkiewicz „Gali finałowej” zawodnicy, zgromadzeni kibice i goście mogli poczuć atmosferę największych imprez zapaśniczych organizowanych na światowym poziomie. Zawody filmowali przedstawiciele TVP Opole, którzy przeprowadzali wywiady z niektórymi zapaśnikami. Wszystkie walki były transmitowane na żywo w internecie przez SportZone i PZZ w Warszawie. Wysoki poziom organizacyjny i sportowy oraz emocjonujące pojedynki na macie sprawiły, że turniej na długo pozostanie w pamięci licznie zgromadzonych w namysłowskiej sali „Orła” kibiców i wszystkich uczestników.

Sponsorzy

Również sponsorzy wykazali się dużą hojnością fundując dla zwycięzców każdej z kategorii i dla najlepszego zawodnika i namysłowianina turnieju nagrody pieniężne w wysokości 600 zł oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich medalistów. Dodatkowo zawodnicy otrzymali piękne medale i dyplomy.

Sponsorami kat. wagowych, którzy ufundowali nagrody finansowe w kwocie 600 zł byli:

 • Radny Powiatu Namysłowskiego, Pan Marcin Piekarek (kat. wag. do 38 kg młodzików).
 • „Question” - Szkoła Języków Obcych w Namysłowie, Pani Wioletta Jeziorska - Borczyk (kat. wag. do 38 kg młodzików).
 • Firma „Tera - Chem” w Namysłowie, Pan Jacek Juchniewicz (kat. wag. do 47 kg młodzików).
 • Centrum Turystyki i Rekreacji „Delfin” w Namysłowie, Pan Roman Surdyk (kat. wag. do 53 kg młodzików).
 • Prezes Stowarzyszenia Przyjazny Samorząd, Pan Artur Włodarczyk (kat. wag. do 73 kg młodzików).
 • Poseł na Sejm RP VIII kadencji, Pan Bartłomiej Stawiarski (kat. wag. do 60 kg juniorów).
 • Firma „Factum S.C.” w Namysłowie, Pani Bożena Południak i Pan Mariusz Cebula (memoriałowa kat. wag. do 66 kg juniorów).
 • Firma „Fotokurier EU” w Namysłowie, Pan Wojciech Ohlaszeny (memoriałowa kat. wag. do 74 kg juniorów).
 • Firma „Metalprodukt” w Namysłowie, Pan Władysław Dziedzic (kat. wag. do 84 kg juniorów). Nagrodę wręczał w imieniu firmy Pan Dariusz Buczkowski.
 • Firma „Fotokurier EU”, Pan Wojciech Ohlaszeny (najlepszy zawodnik).
 • „Dj Jezus” Pan Paweł Kozłowski (najlepszy namysłowianin).

Pozostali nasi sponsorzy, którzy także bardzo pomogli w organizacji imprezy to:

 • Firma „Biurofin” Usługi księgowo - administracyjne w Namysłowie, Pani Wiesława Szelągiewicz.
 • Firma „Mega - Sport” w Namysłowie, Pani Grażyna Kacprzak.
 • Firma „Auto - Perfect” w Krasowicach, Pan Sławomir Sikora.
 • Tapicerstwo, Pan Robert Ostrysz z Namysłowa.
 • Hotel & Restauracja Dworek Różany w Namysłowie.
 • Hotel & Restauracja Stylowa w Namysłowie.

Wszyscy sponsorzy z rąk Prezesa klubu Pana Kazimierza Szelągiewicza podczas „Gali finałowej” otrzymali pamiątkowe tablice. Dodatkowo takie same wyróżnienia odebrali za promowanie zapasów oraz wsparcie organizacji memoriału Burmistrz Namysłowa Pan Julian Kruszyński, Przewodniczący WZ LZS w Opolu Pan Gerard Halama, Prezes OZZ Pan Dariusz Stępień oraz Pani Dyrektor Zespołu Gimnazjalno - Szkolnego Pani Bożena Hendrysiak.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów i sympatyków sekcji zapasów LKS „Orzeł” Namysłów!

Wyniki III memoriału w zapasach w Namysłowie 2016
Sekcje: