Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Zagrożenie dla dzieci na Orliku w SP3 w Namysłowie

Kabel na wejściu na Orlik przy SP3 w NamysłowieKabel wystaje z ziemii na wejściu na Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Namysłowie.

Wydaje się to być kabel przewodzący prąd co stanowiło by duże zagrożenie dla zdrowia a nawet życia dzieci i dorosłych korzystających z obiektu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Gdzie to jest?

Niebezpieczny kabel wystaje z ziemi przy wejściu na Orlik od strony ulicy Sworowskiego - tj. od strony tzw. betonówki. Jest to tylne wejście używane przez wiele dzieci z osiedli na ul. Łączańskiej jak i z domów położonych w okolicy ulicy Fabrycznej.

Skąd tam taki kabel?

Wydaje się to być zbyt płytko zakopany kabel przewodzący prąd do oświetlenia ulicy bądź samego obiektu. Istnieje też możliwość - i nadzieja - że jest to nieczynna pozostałość po budowie lub kabel telefoniczny.

Co na informacje o kablu powiedziano w SP3?

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Zadzwoniłem do sekretariatu SP3 by zgłosić sytuację i dopytać się kto jest odpowiedzialny za obiekt. Niestety pani która odebrała telefon nie chciała powiedzieć kto zajmuje się obiektem ani nieszczególnie przychylnie potraktowała moją interwencję. Uzyskałem jedynie informacje, że dyrektor będzie w poniedziałek i z nim mogę rozmawiać.

O zgrozo - szkoła namawia do chodzenia przez wejście z kablem na wierzchu.

Na czas wakacji na bramie przez którą można przejść do innego - bezpiecznego - wejścia zawisła tabliczka informująca iż wejście na teren strefy sportowej znajduje się przy ul. Sworowskiego! Czyli to wejście które wita kablem!

Pozostaje mieć nadzieję, że uzyskana nieformalnym kanałem informacja iż dyrektor działa by już dziś zabezpieczyć teren okaże się prawdziwą.

Sekcje: 

Dodanych komentarzy: 3

ten kto to napisał widzi kabel ale nie widzi co pisze. Warto po napisaniu tekstu przeczytac go. Na sosnowskiego to ortodonta w Opolu przyjmuje.

Skuteczna interwencja.

Publikacja tego tekstu przełożyła się - po interwencji jednego z radnych powiatowych na policji - na sprawdzenie zagrożenia i jego eliminację poprzez wyrwanie z ziemi kabla w tym miejscu. Leżał on jeszcze dość długo na łące tuż za ogrodzeniem boiska.