Zamki szyfrowe to synonim nowoczesności i wygody

Zamki w drzwiach mogą być szyfroweZamek elektroniczny na kartę kojarzy nam się przede wszystkim z pokojami hotelowi. Praktyka pokazuje jednak, że to rozwiązanie jest w zasadzie na wyciągnięcie Twojej ręki! Coraz więcej apartamentów jest bowiem wyposażane w zamki elektroniczne, dzięki którym otwieranie i zamykanie mieszkanie jest proste i nie wymaga konieczności szukania kluczy.

Zamek szyfrowy to nowoczesne i wygodne rozwiązanie

Zamek szyfrowy mechaniczny - co powinieneś o nim wiedzieć?

Jakie korzyści oferują zamki szyfrowe?

Zamek szyfrowy to nowoczesne i wygodne rozwiązanie

Otwieranie furtki czy drzwi jedynie za pomocą karty to dla wielu z nas możliwość kojarzona raczej z obiektami przemysłowymi. Dzięki popularyzacji nowych technologii staje się to jednak coraz powszechniej stosowane. W praktyce taki zamek szyfrowy zewnętrzny lub wewnętrzny to nic innego jak system działający w oparciu o klawiaturę szyfrową. Aby doszło do otwarcia drzwi konieczna jest zarówno konfiguracja modułu, jak i doprowadzenie zasilania - z reguły wystarczy 12V.

Zamek szyfrowy mechaniczny - co powinieneś o nim wiedzieć?

Decydując się na rozwiązanie, które będzie miało znajdować się poza budynkiem - wówczas nieodzownym elementem będzie hermetyczna obudowa umożliwiająca bezpieczny montaż na zewnątrz.

Pozostałe funkcje, jakie może mieć taki zamek to np. funkcja dzwonka, autoryzacja użytkowników za pomocą hasła lub karty - to wszystko stanowi niewątpliwe zalety zamków szyfrowych, które znacznie podwyższają stopień ochrony. Jeżeli szukasz takich trwałych i skutecznych rozwiązań - System DKP zapewni Ci szereg rozmaitych możliwości. Jeżeli zatem chcesz wprowadzić zamek otwierany smartfonem - z pewnością uda Ci się znaleźć tutaj takie urządzenia.

Jakie korzyści oferują zamki szyfrowe?

W przypadku omawianych rozwiązań do niewątpliwych korzyści należy prostota i szybkość obsługi. Otwieranie drzwi czy furtki jest możliwe za pomocą kodu, karty, lub za pomocą aplikacji.

Wbudowany przekaźnik służący do bezpośredniego sterowania ryglem, podświetlane klawisze, diody led, które wskazują stan modułu - to wszystko przykłady funkcji, jakie może mieć taki mechaniczny zamek do drzwi.

Możliwość blokady dostępu oraz możliwość podłączenia czujników wyjściowych połączonych z systemami alarmowymi - dzięki kontroli dostępu można znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Podsumowując - zamek elektroniczny na pin czy na kartę to coraz powszechniej spotykane rozwiązanie. Możesz się na nie natknąć zarówno w nowoczesnych apartamentach, jak i przedsiębiorstwach czy sklepach. Niezawodność działania, wygoda i bezpieczeństwo - to wszystko przykłady zalet tych zamków.

Zamki w drzwiach mogą być szyfrowe
Sekcje: