Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Zapaśnicze medale w Teresinie zdobyte!

Puchar dla Orła Namysłów w Teresinie 2016W dniach 1-2.03.2016 r. w Teresinie k/ Warszawy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w zapasach w stylu wolnym.

LKS Orzeł Namysłów reprezentowało siedmiu zapaśników i byli oni jedynymi przedstawicielami województwa opolskiego.

Medale dla naszej drużyny zdobyli:

• brązowy Szymon Makuch w kat. wag. do 55 kg, który powtórzył wynik z 2015 r. oraz
  • po bardzo dobrych walkach również brązowy Rafał Czyżowicz w kat. wag. do 84 kg.

Pozostali zawodnicy także wypadli nieźle i tak: Przemysław Komsa zajął piąte miejsce startując pierwszy raz w kategorii do 74 kg, będąc kilka sekund od brązowego medalu. Siódme miejsce zdobył Dawid Czyżowicz w kat. do 96 kg tocząc bardzo dobre i wyrównane walki. Blisko medalu mimo, że zajął dopiero ósme miejsce był Paweł Malicki - 74 kg, dla którego był to debiut w grupie juniorów i w nowej kat. wagowej.

Paweł który jest Mistrzem Polski Kadetów i reprezentantem kraju z 2015 r., ale w kat. wag. do 69 kg w zawodach startował ze sporą niedowagą i z niedoleczoną kontuzją kolana, która mu ewidentnie przeszkadzała. Mimo tych problemów i po wygranych trzech walkach z wysokiej klasy zawodnikami i jednej porażce miał szansę wywalczyć brązowy medal, ale końcówka decydującej walki po dość kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich nie ułożyła się najkorzystniej. W następnym roku nasz zawodnik będzie dużym faworytem do złotego medalu.

W tej samej kat. wagowej po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach dziewiąte miejsce zdobył Mateusz Malicki.

Nieudany start zaliczył natomiast Robert Zubyk i zajął dopiero dwunaste miejsce w kat. do 66 kg. Dla Roberta V-ce Mistrza Polski z 2015 r., ale w wadze do 60 kg zawody poszły zdecydowanie nie po myśli. Przed nim wiele pracy i kilka zmian w jego zapasach, ale jest to ambitny zawodnik i w 2016 roku zapewne będzie się liczył w walce o medal a może i złoty MPJ.

Sędziami podczas MPJ z Namysłowa byli Panowie Dariusz Stępień oraz Bartosz Dorociak.

Miejscowość Teresin po raz kolejny gościła najlepszych Polskich juniorów stylu wolnego. Impreza jak zawsze była świetnie zorganizowana, a walki stały na bardzo wysokim poziomie wyszkolenia. W zawodach uczestniczyło 129 zawodników z 53 klubów.

W punktacji klubowej podopieczni Krzysztofa Pawlaka i Marcina Marcinkiewicza zostali sklasyfikowani na bardzo wysoki trzecim miejscy zdobywając brązowy medal drużyno z 40 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Wygrał klub gospodarzy LKS Mazowsze Teresin przed zawodnikami ZKS Stali Rzeszów, gdzie głównym trenerem jest Pan Sebastian Maczuga. Trener Sebastian swoje największe wyniki jako zawodnik osiągnął reprezentując barwy namysłowskiego Orła, którego był zawodnikiem pięć lat i trenował pod okiem Krzysztofa Pawlaka. Po powrocie w rodzinne strony sprawdza się wyśmienicie w roli szkoleniowca rzeszowskiej ekipy.

Podziękowania dla sponsorów i sympatyków LKS Orzeł Namysłów. Gratulacje!