Zginęły Ci dokumenty? - zastrzeż je!

Zastrzeż dokument - policja NamysłówPolicjanci z Namysłowa włączyli się w kampanię informacyjną o możliwości zastrzeżenia utraconych dokumentów.

Przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich realizują projekt informowania mieszkańców powiatu namysłowskiego o takich możliwościach.

To kolejny sposób, aby ustrzec się przed oszustami.

Metody oszustów

Oszuści często wykorzystują trudną sytuację życiową różnych osób, aby wyłudzić od nich pieniądze.

Podobnie dzieje się gdy utracimy jeden z ważnych dokumentów jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Natychmiast powinniśmy taki dokument zastrzec w banku! Pozwoli to na skuteczne blokowanie wyłudzeń pieniędzy przez oszustów podszywających się pod osoby trzecie, za pomocą nielegalnie zdobytych dokumentów.

Wspólna akcja

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Policja przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich od wielu lat realizuje projekt informowania społeczeństwa o możliwości zastrzeżenia utraconego dokumentu. Akcja jest niezwykle cenna dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i obywateli. Dzięki wspólnym działaniom liczba zastrzeganych dokumentów tożsamości regularnie wzrasta co skutecznie blokuje wyłudzenia pieniędzy w różnych
instytucjach w całej Polsce.

Miliardy uratowanych pieniędzy

Według danych w Centralnej Bazie Danych Systemu DZ co roku przybywa zastrzeżonych różnych dokumentów tożsamości, co oznacza skuteczność takich kampanii. Tylko w ostatnich 12 miesiącach ujawniono 7 tysięcy prób wyłudzeń kredytów przez osoby nieuprawnione. Według najnowszego raportu z października 2019 roku, w czasie trwania całego projektu 4,7 miliarda złotych nie wpadło w ręce
przestępców.

Wszelkie informacje związane z kampanią dostępne są na stronie internetowej www.DokumentyZastrzezone.pl lub w Dziale PR Centrum Prawa Bankowego w Warszawie pod nr telefonu: (22) 48 68 428/426.

źródło: KPP Namysłów

Zastrzeż dokument - policja Namysłów
Sekcje: