Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Złota biżuteria na prezent – dlaczego warto?

Łańcuszki złoteZłota biżuteria stanowi dla wielu inwestycję, dlatego dobrze jest wybierać ją mądrze oraz odpowiednio o nią dbać. Złoto od wieków uznawane jest za niezwykle cenny kruszec – niegdyś naszyjniki ze złota zdobiły szyje władców oraz królowych, nierzadko podkreślając przy tym ich wysoką pozycję w społeczeństwie.

Dziś złote łańcuszki to doskonała opcja na prezent dla ukochanej osoby, która wiele dla nas znaczy. Współcześnie ogromną popularnością cieszą się łańcuszki z zawieszkami. W wielu kręgach kulturowych takie dodatki mają podwójne znaczenie – nie tylko ozdobne, lecz również symboliczne. Szukasz subtelnej biżuterii z przekazem? Postanowiliśmy zebrać i przedstawić najczęstsze symbole w biżuterii, omawiając ich znaczenie. Spraw, by prezent dla bliskiej osoby był czymś wyjątkowym.

Złoty łańcuszek z zawieszką w kształcie serca

Serce od tysiącleci uznawane jest za symbol miłości. Reprezentuje ono jej wszystkie formy, w tym miłość romantyczną, rodzinną czy nawet platoniczną. Kształt serca kojarzony jest również z literaturą z okresu romantyzmu, a zwłaszcza z poezją. To jeden z najpopularniejszych symboli używanych przez ludzi z całego świata. W czasach rozwoju nauki i filozofii, pewien rzymski lekarz uważał, że serce jest siedzibą uczuć – nawet po odrzuceniu jego teorii układu krążenia, symboliczne znaczenie pozostało.

Złote serduszko

Co oznaczają złote łańcuszki z koniczynką?

Nie znamy chyba bardziej charakterystycznego motywu symbolizującego szczęście niż czterolistna koniczyna. Od zarania dziejów jest ona związana z legendą o Adamie i Ewie, którzy po wygnaniu z Raju zabrali ze sobą na pamiątkę tą jedną, niezwykłą roślinę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że symbolika łańcuszka z koniczynką jest znacznie bardziej rozbudowana; każdy listek oznacza bowiem co innego: nadzieję, wiarę, miłość oraz szczęście.

Koniczynka ze złota

Łańcuszek ze złota z zawieszką w kształcie słonia

Słoń to zwierzę z natury łagodne, które potrafi okazywać szeroki wachlarz emocji jak radość czy smutek. Te olbrzymie ssaki powiązane są przede wszystkim z hinduizmem, reprezentując boga Ganeshę – symbol wiedzy, początku oraz końca. Słoń w wierzeniach odgrywa również rolę zwierzęcia, które swoim całym ciałem podtrzymuje kulę ziemską. Zwierzęta te to filary (kariatydy) uniwersum. Są one częścią kosmosu, stanowiąc podporę dzięki czterem filarom, które wspierają sklepienie niebieskie. Filary te stanowią symbol stałości oraz niezmienności. Wielowymiarowa symbolika słonia pozwala na podarowanie biżuterii z tym znakiem ważnej osobie z wielu okazji.

Słonik na łańcuszku

Złote łańcuszki ze znakiem nieskończoności

Symbol nieskończoności zazwyczaj wyrażany jest kształtem określanym jako „leżąca ósemka”. W terminologii naukowej to symbol matematyczny, który wyraża „nieskończoność”. Lemniskata po raz pierwszy została zastosowana w XVII-wiecznych pracach naukowych. Współcześnie symbol nieskończoności nie jest zarezerwowany wyłącznie dla uczonych, lecz jego znaczenie jest bardzo powszechne. Złote łańcuszki ze sklepu Murrano, dodatkowo wyposażone w znak nieskończoności, to piękny i minimalistyczny prezent dla wielbicielek subtelnych dodatków.

Złota lemniskata - symbol nieskończoności

Dlaczego warto zakupić symboliczną biżuterię ze złota?

Złote łańcuszki uchodzą za jeden z najlepszych prezentów, jaki można wręczyć ważnej dla nas osobie. Cenione nie tylko za swoją wysoką estetykę, lecz również wytrzymałość, bardzo często przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Złota biżuteria od zawsze była cennym skarbem. Warto wiedzieć, że łańcuszki wykonane z tego kruszcu są nie tylko odporne na ząb czasu, lecz również...trendy modowe. Jak dobrze wiemy, te zmieniają się z sezonu na sezon, jednak niektóre elementy pozostają na stałe – właśnie tak jest z naszyjnikami ze złota.

Łańcuszki złote
Słonik na łańcuszku
Złote serduszko
Koniczynka ze złota
Złota lemniskata - symbol nieskończoności
Sekcje: